Edukacija

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras siekia, kad muziejus taptų aktyvia ir įdomia komunikacijos erdve, kurioje susitinka ir vieni kitus pažįsta žiūrovai, menininkai, parodų kuratoriai, muziejininkai.

Ekskursijų, edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų su meno profesionalais metu dalyviai sužino, kaip atsiranda meno kūriniai, kaip jie patenka į parodas ar muziejaus kolekciją, taip pat skatinami kritiškai vertinti meno procesus, įžvelgti jų įtaką kasdieniam gyvenimui.

Siekiame, kad kiekvienas Nacionalinės dailės galerijos lankytojas galėtų pilnavertiškai gėrėtis, kritiškai vertinti ir suprasti galerijoje pristatomus meno kūrinius. 
Gebėjimas tinkamai "perskaityti" vizualųjį meną šiuolaikiniam žmogui tiek pat svarbus, kiek rašytinės kalbos mokėjimas, todėl kiekvienas edukacinių renginių dalyvis, siekiantis orientuotis vaizdų pasaulyje, skatinamas pažinti, interpretuoti ir plėtoti savąjį kūrybiškumą.

Kontaktai:

Tel.: +370 5 219 59 61

El.paštas: edukacija(at)ndg.lt

Daugiau informacijos >
Naujienos
2017 09 29
17:00 val.
NDG

Tyrėjų naktis! 2017

 

Tyrėjų naktis! Nacionalinėje dailės galerijoje

Kūrybinės dirbtuvės "Ir menas, ir mokslas"

Rugsėjo 29 d., 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje tyrinėsite piešinius, paveikslus ir dažus. Sužinosite, kuo skiriasi dažai, dailininkų naudoti anksčiau, dabar, kokie jie bus ateityje. Patys išmoksite gaminti dažus. Aiškinsimės atsakymus į klausimus: kaip dažai įtakoja kūrinio turinį ir ilgaamžiškumą? Kiek ilgai išliks šiuolaikiniai dailės kūriniai?

Dirbtuvės nemokamos, tačiau reikalinga išankstinė registracija el. paštu edukacija@ndg.lt

www.tyrejunaktis.lt

 

 


Daugiau informacijos >
2017 09 24
12:00 val.
NDG

Vasario 16-osios kūrėja ir puoselėtojai

Rugsėjo 24 d., sekmadienį, 12 val. ekskursija moksleiviams ir jų tėveliams"Valstybingumo idėjos Lietuvos mene". Ekskursijos metu Nacionalinės dailės galerijos gidai supažindins su Nepriklausomybės aušroje, pokariu, Sąjūdžio metais ir Nepriklausomoje Lietuvoje kūrusiais menininkais, jų idėjomis bei biografijomis. 

Ekskursija nemokama, tačiau reikalinga išankstinė registracija el. paštu edukacija@ndg.lt.

Ekskursija yra Lietuvos muziejų asociacijos ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos inicijuojamos svetingumo programos "Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai", skirtos Lietuvos valstybės kūrėjų ir puoselėtojų pažinimui bei jų veiklos aktualizavimui, dalis.


Daugiau informacijos >
2017 09 02
12:00 val.
NDG

Silkografijai 02small

Mokslo metų pradžios proga Nacionalinė dailės galerija kviečia moksleivius ir jų tėvelius į nemokamas kūrybines dirbtuves.

 

Rugsėjo 2 d., šeštadienį, 12 val. vyks kūrybinės dirbtuvės apie šilkografiją. Dirbtuvių dalyviai apžiūrės šia grafikos technika atliktus meno kūrinius, susipažins su naujosios kartos išmaniaisiais dažais ir sukurs piešinį, kuris bus perkeltas ant atsinešto rūbo per šilkografijos tinklelį.

Dirbtuvės skirtos moksleiviams nuo 12 metų. Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija el. paštu edukacija@ndg.lt. Registracija vyksta iki rugsėjo 1 d., 17 val.

 

Rugsėjo 3 d., sekmadienį, 12 val. prasidės kūrybinės dirbtuvės "Laisvės ženklas", kurių metu dirbtuvių dalyviai aptars, kaip mene atsispindi laisvė ir kaip ją įprasmino XX a. I-osios pusės dailininkai. Bus diskutuojama, kas yra laisvė, o pokalbius vainikuos susikurti asmeniniai laisvės ženklai.

Dirbtuvės "Laisvės ženklas" yra Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir Lietuvos muziejų asociacijos inicijuojamos svetingumo programos "Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai", skirtai Lietuvos valstybės kūrėjų ir puoselėtojų pažinimui bei jų veiklos aktualizavimui, dalis.

Į dirbtuves kviečiami įvairaus amžiaus moksleiviai ir jų tėveliai. Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija el. paštu edukacija@ndg.lt. Registracija vyksta iki rugsėjo 1 d., 17 val.

 


Daugiau informacijos >

EdukacijaEdukaciniai užsiėmimai bei integruotos pamokos ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams.


Daugiau informacijos >

Jaunas Muziejus s

Moksleivi, ką TU matai?

 

Kažkas yra pasakęs, kad grožis slypi žiūrinčiojo akyse. Nėra vienodo žvilgsnio į galeriją, muziejų, ten randamus dalykus. O kaip TU matai galeriją, kas TAU yra vertinga, apie ką papasakotum draugui, o gal nepažįstamam žmogui? Kokį pasakojimą sukurtum apie Nacionalinę dailės galeriją? Detektyvą su moliūgų sriubos prieskoniu? Odę laikams, kurie niekad nebuvo atėję? Naktinių meno kūrinių pokalbių išklotinę?  O gal tai ekskursija be žodžių?

Pirmasis projekto susitikimas - lapkričio 22 d., 17 val.!

 


Daugiau informacijos >

Picture Small

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras bei Nacionalinė dailės galerija kviečia į tarptautinę konferenciją "Menas ir socialinė įtrauktis: iššūkiai ir galimybės". Konferencija vyks spalio 26 - 27 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Nacionalinėje dailės galerijoje.

Kvietimas pranešėjams čia.

Daugiau informacijos čia.


Daugiau informacijos >

neregiams

2015m. rugsėjo - spalio mėn. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga Nacionalinėje dailės galerijoje surengė kūrybinių dirbtuvių ciklą "Žmonių su regos negalia kultūrinė integracija ir meno pažinimas, taikant teatro ir šokio improvizacijos metodus". Renginio dalyviai dalyvavo taktilinėje ekskursijoje po NDG XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją, "Pojūčių teatro" edukaciniame užsiėmime, kontaktinės improvizacijos pedagogės Julijos Melnik mokymuose ir aktoriaus Arūno Žebrausko vedamose teatrinės improvizacijos dirbtuvėse. 

Po kūrybinių dirbtuvių NDG siūloma ne tik pažintis su XXa. Lietuvos daile per taktilinius atvirukus, bet ir penki nauji edukaciniai užsiėmimai, sukurti neregiams ir silpnaregiams. Užsisakyti užsiėmimus gali ir regintieji, norintys išskirtinės patirties muziejuje. Užsiėmimai pritaikomi įvairaus amžiaus lankytojams.

Edukaciniai užsiėmimai silpnaregiams ir neregiams yra nemokami, juos užsakyti galite el.p. edukacija@ndg.lt, tel. (85)219 59 61.


Daugiau informacijos >

Emocinė branda

Rugpjūčio 24 d. NDG vyks strateginė švietimo konferencija "Emocinė branda. Tikslai ir iššūkiai", kurią organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Informacija apie konferenciją čia.


Daugiau informacijos >

Meno prieinamumas

Tarptautinis renginys "Meno prieinamumas: muziejai, bendruomenės ir socialinės atskirties grupės"

Nacionalinėje dailės galerijoje 2017 m. birželio 14-15 d. vyks tarptautinis renginys "Meno prieinamumas: muziejai, bendruomenės ir socialinės atskirties grupės". Renginį organizuoja viešoji įstaiga "Socialiniai meno projektai", įgyvendinanti meno iniciatyvas, mokymus ir tyrimus, kuriais siekiama aktualizuoti meno prieinamumo įvairioms atskirties grupėms klausimus, plėtoti naujus dalyvavimo kūrybinėje veikloje būdus ir skatinti kultūros paslaugų kūrimą.

Renginio organizatoriai pakvies į diskusiją apie auditorijos vaidmenį muziejų veikloje. Kartu su Airijos ir Skandinavijos šalių meno muziejų atstovais pasidalins prieinamumo programų kūrimo patirtimi. Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir Australijos menininkai bei kultūros organizacijos pristatys iniciatyvas, stiprinančias bendruomeniškumo jausmą bei kuriančias saviraiškos galimybes socialinės atskirties grupėse.

Registracija į renginį vyksta iki š. m. birželio 7 d.

Renginio programa čia.

Daugiau informacijos www.menasgerovei.lt


Daugiau informacijos >

2016 m. lapkričio 26 d. Nacionalinės dailės galerijos edukacijos centras dalyvavo parodoje "Mokykla 2016" Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Laboratorijos tema

"DAŽAI: KOKIUS NAUDOJA MOKSLININKAI, O KOKIUS - MENININKAI?"

Laboratorijoje pristatyti ir vykdyti tarpdisciplininiai biotechnologijų ir meno tiriamieji eksperimentai. Dalyviai susipažino su istoriniais tapyboje naudojamais dažais, jų gamybos technologijomis. Taip pat - šiuolaikiniais fluorescenciniais dažikliais, naudojamais ląstelės biologijoje bei mikroskopijoje. Mokytojai ir moksleiviai išbandė chromatografijos metodą, kuriuo iš augalinių produktų išskyrė pigmentus, aptarė jų reikšmę gyvajame pasaulyje. Užsiėmimo metu nagrinėtas ir fluorescencijos reiškinys naudojant UV lempą (teoriškai ir praktiškai). Dalyviai pasigamino fluorescencinius dažus ir kiaušininę temperą, su kuriais tapė, improvizavo.

Užsiėmimą vedė NDG edukatoriai, biomedicinos mokslininkas Vytautas Kulvietis ir biomedicinos studentė Živilė.

Laboratorija įgyvendinta bendradarbiaujant Lietuvos muziejų asociacijai, Nacionalinei dailės galerijai ir Nacionaliniam vėžio institutui.


Daugiau informacijos >

Spalio 10 d. - lapkričio 13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams, kurių dalyviai, atvykę vieni, su tėveliais ar broliais ir seserimis, kūrinius XX - XXIa. Lietuvos dailės ekspozicijoje patyrė per skirtingus pojūčius: žiūrėjo, klausė, uodė, lietė. Patys tapė abstrakčius paveikslus, konstravo asambliažus.

 Kūrybinės dirbtuvės Nacionalinėje dailės galerijoje. Fotografė Joanna Bożerodska

 

Dirbtuves vedė NDG edukatoriai ir savanorės Marija, Aušra, Martyna, Vėsia.

Dirbtuvių rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.

 


Daugiau informacijos >

Fantastiški vaizdiniai, iškreiptos perspektyvos, anamorfozės, mįslingi regėjimai - visa tai galite pamatyti parodoje "Jurgio Baltrušaičio rankraščiai: visiems ir niekam". Užsisakę edukacinį užsiėmimą ne tik tyrinėsite demoniškų padarų ir kerinčių iliuzijų pasaulį, bet ir kursite hibridinių būtybių piešinius.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams, jį užsisakyti galite el. p. edukacija@ndg.lt arba tel. (8 5) 219 59 61. Užsiėmimo kaina vaikui 0,30Eur.


Daugiau informacijos >

jpg

Nors paroda "Padainuok man labanakt/ Sing me to Sleep" baigėsi, paskaitykite dalyvių pasakotas istorijas arba pasivaikščiokite po Vilnių sekdami benamystės žemėlapiu.


Daugiau informacijos >

 Parodai "Kinas eina per miestą. Vilniaus kino teatrų istorijos" pasibaigus, vis tiek galite tyrinėti Vilniaus kino teatrų istoriją atlikdami smagias užduotis su vaikais!

Parsisiųskite brošiūrą iš čia.

Brošiūra skirta smalsiems 6-10 m vaikams ir jų tėveliams.


Daugiau informacijos >

LASS

Kūrybinių dirbtuvių ciklas, kurį sudaro:

  • Edukacinė Nacionalinės dailės galerijos ir "Pojučių teatro" programa;
  • Kontaktinės improvizacijos kūrybinių dirbtuvių - mokymų programa (šokio ir judesio pedagogė Julija Melnik);
  • Teatrinės improvizacijos kūrybinių dirbtuvių - mokymų programa (aktorius Andrius Žebrauskas).

Daugiau informacijos >

Nuo 2014 m. birželio mėn. Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio muziejuje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Lietuvos jūrų muziejuje vyko VšĮ "Socialiniai meno projektai" inicijuota edukacinė programa specialiųjų poreikių turintiems asmenims "Susitikime muziejuje". Teigiami programos rezultatai paskatino išleisti metodinį leidinį muziejų edukatoriams, norintiems į savo muziejus pakviesti demenciją turinčius, Alzhaimerio liga sergančius, kitus specialiųjų poreikių turinčius žmones.

parsisiųskite leidinį pdf. formatu čia


Daugiau informacijos >

 

Jaunosios kartos tapytojų vedamos kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, lydinčios parodą "Vinco Kisarausko (1938-1988) kūrybos retrospektyva. Pasisveikinimas su laiku" 

Linas Jusionis, Indrė Ercmonaitė ir Adomas Danusevičius ves net šešias dirbtuves, kurių metu vyresni dalyviai susipažins su skirtingais V. Kisarausko kūrybos etapais (eskizais, komponavimu, eksperimentais su atlikimu ir kt.) ir juos praktiškai išbandys, o mažesnieji tyrinės V. Kisarausko kūrinius dalyvaudami žaidybinėje veikloje.

Programa baigėsi.


Daugiau informacijos >

"Mokykla gyva mene" - edukacinė programa, skirta Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų 5 - 12 klasių moksleiviams; joje jau dalyvavo  virš 300 paauglių. Pagrindinis programos tikslas - per teorinius, kūrybinius, žaidybinius užsiėmimus supažindinti moksleivius su įvairių sričių mokslo ir meno sąsajomis, praplėsti vienos meno rūšies suvokimą.

Projektas baigėsi.


Daugiau informacijos >

NDG edukacijos centras pristato pirmąjį savarankiškai vaikų edukacijai skirtą užduočių lankstuką
"Kaip žiūrėti į fotografiją? Užduočių lankstukas smalsiems vaikams ir jų tėveliams".

Lankstukas skirtas norintiems smagiau apžiūrėti ir geriau suprasti tris iki vasario 16 d. veikusias parodas "Siūlau naują pasaulį", "Vaizdų vieta" ir "90x60". 

Susipažinti su lankstuku ir atsispausdinti jį galite atsisiuntę iš čia.
Daugiau informacijos >