Edukacija

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras siekia, kad muziejus taptų aktyvia ir įdomia komunikacijos erdve, kurioje susitinka ir vieni kitus pažįsta žiūrovai, menininkai, parodų kuratoriai, muziejininkai.

Ekskursijų, edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų su meno profesionalais metu dalyviai sužino, kaip atsiranda meno kūriniai, kaip jie patenka į parodas ar muziejaus kolekciją, taip pat skatinami kritiškai vertinti meno procesus, įžvelgti jų įtaką kasdieniam gyvenimui.

Siekiame, kad kiekvienas Nacionalinės dailės galerijos lankytojas galėtų pilnavertiškai gėrėtis, kritiškai vertinti ir suprasti galerijoje pristatomus meno kūrinius. 
Gebėjimas tinkamai "perskaityti" vizualųjį meną šiuolaikiniam žmogui tiek pat svarbus, kiek rašytinės kalbos mokėjimas, todėl kiekvienas edukacinių renginių dalyvis, siekiantis orientuotis vaizdų pasaulyje, skatinamas pažinti, interpretuoti ir plėtoti savąjį kūrybiškumą.

Kontaktai:

Tel.: +370 5 219 59 61

El.paštas: edukacija(at)ndg.lt

Daugiau informacijos >
Naujienos
2024 01 04
17:00 val.
NDG

Captures s

 

Kūrybinės dirbtuvės su Karolina Nadzeikaite "Kūryba leidžiant sau klysti"

Spalio 26 d., lapkričio 16 d., gruodžio 7 d., sausio 4 d. ir sausio 11 d. 17 val.
Nacionalinėje dailės galerijoje
Dirbtuvės vyks 5 ketvirtadienius, kaskart vis kita tema. Dalyvauti galite vienose, keliose ar visose dirbtuvėse.
Karolina Nadzeikaitė yra autistiška menininkė iš Vilniaus, šiuo metu dirbanti bibliotekoje ir Vilniaus dailės akademijoje. Ji neseniai baigė magistro studijas VDA, kur rašė tiriamąjį darbą apie savo kaip autistiškos menininkės kasdienos kūrybą ir ta pačia tema kūrė įvairius meno objektus, įkvėptus kasdienių, pasikartojančių ritualų. Karoliną domina, kaip kasdieniai dalykai kitaip veikia autistiškas smegenis. Kaip pasikartojimai buityje ar kūryboje kuria saugumą. Kaip intensyviai autistai patiria juos supančią aplinką, pastebi įvairias detales.
Žinia, kad dažnam autistiškam asmeniui svarbu jausti kontrolę savo darbuose, tai teikia saugumo pojūtį. Tačiau šiose dirbtuvėse menininkė siūlo eksperimentuoti, žaisti, atsisakyti kontrolės. Leisti atsitiktinėms "klaidoms" kurti ir sensoriškai mėgautis procesu.
Dalyvauti galite įsigiję galerijos bilietą.
Dirbtuvės skirtos jaunimui ir suaugusiems, esantiems ir nesantiems autizmo spektre.
Dirbtuvės yra Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus projekto "Savas muziejus" dalis.
Nuotraukoje - Karolinos Nadzeikaitės kūriniai.

 


Daugiau informacijos >
2022 10 05
val.
NDG

Sss 

 

Ar menas padeda susikalbėti?

Šį klausimą iškėlė jauni šiuolaikiniai menininkai ir kvietė vyresnės kartos žmones kartu atrasti atsakymą į jį.

Nuo 2022 m. gegužės mėn. iki 2023 m. kovo mėn. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto lankytojai susitiko su šiuolaikinio meno kūrėjais ir tyrėjais jų parodose Nacionalinėje dailės galerijoje, Radvilų rūmų dailės muziejuje, Pamėnkalnio galerijoje, meno mugėje "ArtVilnius'22". Domėjosi, kaip tampama menininku Vilniaus dailės akademijoje ir kaip saugomi jau pripažintų menininkų kūriniai nacionalinėje kolekcijoje muziejuje. Atsakymų į klausimą kodėl menininkai renkasi nuo meno centrų nutolusias vietas ieškojo vaikščiodami po Lentvarį, kodėl steigia savas erdves, tokias kaip kultūros kompleksas SODAS 2123 ar menininkų dienos centras "Autarkia" ir kavinė "Delta mityba" - lankydamiesi jose. Vieni menininkai aprodė savo studijas, kiti vedė kūrybines dirbtuves, dar kiti kvietė kurti kartu. 2022 metų patirtimis vyresnės kartos žmonės, menininkai ir NDG darbuotojai dalinosi bendrame kulinariniame - meniniame vakarėlyje.

Vieni susitikimai praturtino žiniomis, kiti įspūdžiais, vieni stebino, kiti inspiravo. Bet visuose svarbiausia buvo bendrauti, dalintis įžvalgomis ir suprasti, kaip ir kodėl menininkai kuria kūrinius, kaip ir kodėl žiūrovai juos priima.

Įvyko net 25 susitikimai, o visiems dalyvavusiems pasirodė, kad per mažai. Reikės tęsti!

Projekto kuratoriai:Tomas Daukša, Marta Frėjutė, Eglė Nedzinskaitė, Irena Ūsaitė

Projekte dalyvavę menininkai ir kuratoriai: Akvilė Anglickaitė, Žygimantas Augustinas, Vytenis Burokas, Milda Dainovskytė, Tomas Daukša, Marta Frėjutė, Danutė Gambickaitė,  Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Valentinas Klimašauskas, Denisas Kolomyckis, Donatas Linkus, Elona Lubytė, Robertas Narkus, Marija Puipaitė, Andrejus Polukordas, Dominykas Sidorovas, Greta Skamaročiūtė, Vadim Šamkov, Julijonas Urbonas, Simona Žemaitytė, Darius Žiūra, Jonas Žukauskas

Projektą "Kai menas padeda susikalbėti. Vyresnės kartos žmonių ir šiuolaikinių menininkų kūrybiniai susitikimai" finansavo Lietuvos kultūros taryba

 

 

 


Daugiau informacijos >
2021 05 17
val.
NDG

Fb Post V2 S

4K: KLIMATO KAITA KALBA KŪRINIAIS
Suvienykime mokslą ir meną prieš klimato kaitą!
.
Muziejus yra erdvė kūriniams patirti. Ji - tarsi šiltnamis menui: kiekvienas kūrinys turi savo erdvę, tausojantį apšvietimą, griežtą klimato kontrolę. Muziejuje jis saugojamas, kad išliktų ateičiai.
.
Kūriniai kalba apie kasdien aktualius dalykus - ką autorius mąstė, patyrė, jautė, užčiuopė savo gyvenamoje erdvėje ir laike. IEŠKOME JŪSŲ - mokslininkų, menininkų, gamtos mylėtojų ir tvaraus gyvenimo būdo puoselėtojų, kad padėtumėte prakalbinti kūrinius nauju būdu.
.
Žmogaus įtaka klimato kaitai skaičiuojama nuo 19 a. pirmos pusės, 20 a. ji tapo akivaizdi, o dabar - neišvengiama. IŠSIRINKITE MUZIEJUJE SAUGOMĄ KŪRINĮ (eksponatą), kuris, Jūsų manymu, byloja apie klimato kaitą ir pasidalinkite savo įžvalgomis su muziejaus lankytojais.
.
KAIP GALITE SUDALYVAUTI ŠIAME EKSPERIMENTE?
.
-parašykite komentare, kad norite dalyvauti. Rašyti galite ir tiesiai Teklei tekle.tomkute@ausrosmuziejus.lt (jei klimato kaitos požymių norite ieškoti Fotografijos muziejuje) arba Eglei egle.nedzinskaite@ndg.lt (jei tai daryti norite Nacionalinėje dailės galerijoje).
.
-Sutarsime, kada galėtume kartu pasivaikštioti po muziejų ir įdėmiau patyrinėti kūrinius.

Daugiau informacijos >

---- uzsiemimai

Edukaciniai užsiėmimai bei integruotos pamokos ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams.


Daugiau informacijos >

IMG_0858s

Edukaciniai užsiėmimai su KULTŪROS PASU

Kviečiame moksleivius pasinaudoti Kultūros paso galimybėmis ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose Nacionalinėje dailės galerijoje!


Daugiau informacijos >

Socialinis -Receptas _Orange -S

 

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE 

KIEKVIENĄ MĖNESĮ DALYVAUKITE VEIKLOSE 

SU SOCIALINIU RECEPTU

Daugiau informacijos ir registracija į programą čia: 

https://pagalbasau.lt/socialinis-receptas/


Daugiau informacijos >

Ar patikėtumėte, kad 23 paaugliai savo laisva valia pasiryžo dalyvauti dviejų metų trukmės Nacionalinės dailės galerijos edukaciniame projekte "Kažkoks keistas menas", kuriame turėjo patys tapti parodos kuratoriais, architektais, dizaineriais ir rinkodaros specialistais? Visa sprendimų priėmimo laisvė ir atsakomybė patikėta jaunuoliams, o šio projekto rezultatus kiekvienas galėjo išvysti 2021 m. lapkričio 13 d. - 2022 m. vasario 5 d. NDG veikusioje parodoje "O KUR ŽMONĖS?". Daugiau kaip pusę metų užtruko parodos idėjos paieškos, kūrinių atranka, dizaino, architektūros, rinkodaros sprendimų paieška. Po parodos uždarymo dar metus - viso projekto katalogo sudarymas.


Daugiau informacijos >

Nuo 2014 m. birželio mėn. Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio muziejuje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Lietuvos jūrų muziejuje vyko VšĮ "Socialiniai meno projektai" inicijuota edukacinė programa specialiųjų poreikių turintiems asmenims "Susitikime muziejuje". Teigiami programos rezultatai paskatino išleisti metodinį leidinį muziejų edukatoriams, norintiems į savo muziejus pakviesti demenciją turinčius, Alzhaimerio liga sergančius, kitus specialiųjų poreikių turinčius žmones.

parsisiųskite leidinį pdf. formatu čia


Daugiau informacijos >

Unnamed

"Nebaigti reikalai" - tai paroda apie meninę komunikaciją paštu, apie siuntėją ir adresatą arba jo nebuvimą, apie pradėtą ir ne visada baigtą mintį, apie žaismingą pasipriešinimą sistemoms ir socialinių tinklų užuomazgas.

NDG Edukacijos centras galerijos lankytojams parengė intensyvią programą, kurios dalyviai galės išbandyti visas pašto meno kūrėjų būsenas ir čia pat galerijoje išsiųsti sukurtą laišką. 

 


Daugiau informacijos >

3H8A1108

NDG Lietuvos žiūrovams pristatoma Kinijos nacionalinio dailės muziejaus kuratorių parengta paroda "Kinų šeji: rinktiniai kūriniai iš Kinijos nacionalinio dailės muziejaus", kurią lydi du specialūs renginiai: kinų kaligrafijos dirbtuvės, kurias ves VU Konfucijaus instituto dėstytojas Zuo Yunpeng ir kinų kalbos pamoka kartu su VU Konfucijaus instituto dėstytoja dr. Cui Lan.


Daugiau informacijos >

Email

Lapkričio 28 - gruodžio 10 d. NDG pietiniame vestibiulyje vyksta paroda

"Menas mano mieste - patiriu ir dalinuosi"

Paroda "Menas mano mieste - patiriu ir dalinuosi" yra kūrybinių dirbtuvių jaunimui ir senjorams, vykusių Nacionalinėje dailės galerijoje ir Kauno menininkų namuose, rezultatas.  Joje pristatomi dirbtuvių dalyvių pasiūlymai įvairioms viešosioms Vilniaus ir Kauno erdvėms atgaivinant jas, pritaikant jas įvairiems poreikiams, padarant labiau "savomis".Daugiau informacijos >

Jaunas Muziejus s

Moksleivi, ką TU matai?

 

Kažkas yra pasakęs, kad grožis slypi žiūrinčiojo akyse. Nėra vienodo žvilgsnio į galeriją, muziejų, ten randamus dalykus. O kaip TU matai galeriją, kas TAU yra vertinga, apie ką papasakotum draugui, o gal nepažįstamam žmogui? Kokį pasakojimą sukurtum apie Nacionalinę dailės galeriją? Detektyvą su moliūgų sriubos prieskoniu? Odę laikams, kurie niekad nebuvo atėję? Naktinių meno kūrinių pokalbių išklotinę?  O gal tai ekskursija be žodžių?

Pirmasis projekto susitikimas - lapkričio 22 d., 17 val.!

 


Daugiau informacijos >

Picture Small

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras bei Nacionalinė dailės galerija kviečia į tarptautinę konferenciją "Menas ir socialinė įtrauktis: iššūkiai ir galimybės". Konferencija vyks spalio 26 - 27 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Nacionalinėje dailės galerijoje.

Kvietimas pranešėjams čia.

Daugiau informacijos čia.


Daugiau informacijos >

neregiams

2015m. rugsėjo - spalio mėn. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga Nacionalinėje dailės galerijoje surengė kūrybinių dirbtuvių ciklą "Žmonių su regos negalia kultūrinė integracija ir meno pažinimas, taikant teatro ir šokio improvizacijos metodus". Renginio dalyviai dalyvavo taktilinėje ekskursijoje po NDG XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją, "Pojūčių teatro" edukaciniame užsiėmime, kontaktinės improvizacijos pedagogės Julijos Melnik mokymuose ir aktoriaus Arūno Žebrausko vedamose teatrinės improvizacijos dirbtuvėse. 

Po kūrybinių dirbtuvių NDG siūloma ne tik pažintis su XXa. Lietuvos daile per taktilinius atvirukus, bet ir penki nauji edukaciniai užsiėmimai, sukurti neregiams ir silpnaregiams. Užsisakyti užsiėmimus gali ir regintieji, norintys išskirtinės patirties muziejuje. Užsiėmimai pritaikomi įvairaus amžiaus lankytojams.

Edukaciniai užsiėmimai silpnaregiams ir neregiams yra nemokami, juos užsakyti galite el.p. edukacija@ndg.lt, tel. (85)219 59 61.


Daugiau informacijos >

Emocinė branda

Rugpjūčio 24 d. NDG vyks strateginė švietimo konferencija "Emocinė branda. Tikslai ir iššūkiai", kurią organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Informacija apie konferenciją čia.


Daugiau informacijos >

Meno prieinamumas

Tarptautinis renginys "Meno prieinamumas: muziejai, bendruomenės ir socialinės atskirties grupės"

Nacionalinėje dailės galerijoje 2017 m. birželio 14-15 d. vyks tarptautinis renginys "Meno prieinamumas: muziejai, bendruomenės ir socialinės atskirties grupės". Renginį organizuoja viešoji įstaiga "Socialiniai meno projektai", įgyvendinanti meno iniciatyvas, mokymus ir tyrimus, kuriais siekiama aktualizuoti meno prieinamumo įvairioms atskirties grupėms klausimus, plėtoti naujus dalyvavimo kūrybinėje veikloje būdus ir skatinti kultūros paslaugų kūrimą.

Renginio organizatoriai pakvies į diskusiją apie auditorijos vaidmenį muziejų veikloje. Kartu su Airijos ir Skandinavijos šalių meno muziejų atstovais pasidalins prieinamumo programų kūrimo patirtimi. Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir Australijos menininkai bei kultūros organizacijos pristatys iniciatyvas, stiprinančias bendruomeniškumo jausmą bei kuriančias saviraiškos galimybes socialinės atskirties grupėse.

Registracija į renginį vyksta iki š. m. birželio 7 d.

Renginio programa čia.

Daugiau informacijos www.menasgerovei.lt


Daugiau informacijos >

2016 m. lapkričio 26 d. Nacionalinės dailės galerijos edukacijos centras dalyvavo parodoje "Mokykla 2016" Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Laboratorijos tema

"DAŽAI: KOKIUS NAUDOJA MOKSLININKAI, O KOKIUS - MENININKAI?"

Laboratorijoje pristatyti ir vykdyti tarpdisciplininiai biotechnologijų ir meno tiriamieji eksperimentai. Dalyviai susipažino su istoriniais tapyboje naudojamais dažais, jų gamybos technologijomis. Taip pat - šiuolaikiniais fluorescenciniais dažikliais, naudojamais ląstelės biologijoje bei mikroskopijoje. Mokytojai ir moksleiviai išbandė chromatografijos metodą, kuriuo iš augalinių produktų išskyrė pigmentus, aptarė jų reikšmę gyvajame pasaulyje. Užsiėmimo metu nagrinėtas ir fluorescencijos reiškinys naudojant UV lempą (teoriškai ir praktiškai). Dalyviai pasigamino fluorescencinius dažus ir kiaušininę temperą, su kuriais tapė, improvizavo.

Užsiėmimą vedė NDG edukatoriai, biomedicinos mokslininkas Vytautas Kulvietis ir biomedicinos studentė Živilė.

Laboratorija įgyvendinta bendradarbiaujant Lietuvos muziejų asociacijai, Nacionalinei dailės galerijai ir Nacionaliniam vėžio institutui.


Daugiau informacijos >

Spalio 10 d. - lapkričio 13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams, kurių dalyviai, atvykę vieni, su tėveliais ar broliais ir seserimis, kūrinius XX - XXIa. Lietuvos dailės ekspozicijoje patyrė per skirtingus pojūčius: žiūrėjo, klausė, uodė, lietė. Patys tapė abstrakčius paveikslus, konstravo asambliažus.

 Kūrybinės dirbtuvės Nacionalinėje dailės galerijoje. Fotografė Joanna Bożerodska

 

Dirbtuves vedė NDG edukatoriai ir savanorės Marija, Aušra, Martyna, Vėsia.

Dirbtuvių rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.

 


Daugiau informacijos >

Fantastiški vaizdiniai, iškreiptos perspektyvos, anamorfozės, mįslingi regėjimai - visa tai galite pamatyti parodoje "Jurgio Baltrušaičio rankraščiai: visiems ir niekam". Užsisakę edukacinį užsiėmimą ne tik tyrinėsite demoniškų padarų ir kerinčių iliuzijų pasaulį, bet ir kursite hibridinių būtybių piešinius.

Edukacinis užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams, jį užsisakyti galite el. p. edukacija@ndg.lt arba tel. (8 5) 219 59 61. Užsiėmimo kaina vaikui 0,30Eur.


Daugiau informacijos >

jpg

Nors paroda "Padainuok man labanakt/ Sing me to Sleep" baigėsi, paskaitykite dalyvių pasakotas istorijas arba pasivaikščiokite po Vilnių sekdami benamystės žemėlapiu.


Daugiau informacijos >

 Parodai "Kinas eina per miestą. Vilniaus kino teatrų istorijos" pasibaigus, vis tiek galite tyrinėti Vilniaus kino teatrų istoriją atlikdami smagias užduotis su vaikais!

Parsisiųskite brošiūrą iš čia.

Brošiūra skirta smalsiems 6-10 m vaikams ir jų tėveliams.


Daugiau informacijos >

LASS

Kūrybinių dirbtuvių ciklas, kurį sudaro:

  • Edukacinė Nacionalinės dailės galerijos ir "Pojučių teatro" programa;
  • Kontaktinės improvizacijos kūrybinių dirbtuvių - mokymų programa (šokio ir judesio pedagogė Julija Melnik);
  • Teatrinės improvizacijos kūrybinių dirbtuvių - mokymų programa (aktorius Andrius Žebrauskas).

Daugiau informacijos >

 

Jaunosios kartos tapytojų vedamos kūrybinės dirbtuvės vaikams ir jaunimui, lydinčios parodą "Vinco Kisarausko (1938-1988) kūrybos retrospektyva. Pasisveikinimas su laiku" 

Linas Jusionis, Indrė Ercmonaitė ir Adomas Danusevičius ves net šešias dirbtuves, kurių metu vyresni dalyviai susipažins su skirtingais V. Kisarausko kūrybos etapais (eskizais, komponavimu, eksperimentais su atlikimu ir kt.) ir juos praktiškai išbandys, o mažesnieji tyrinės V. Kisarausko kūrinius dalyvaudami žaidybinėje veikloje.

Programa baigėsi.


Daugiau informacijos >

"Mokykla gyva mene" - edukacinė programa, skirta Vilniaus miesto bendrojo ugdymo įstaigų 5 - 12 klasių moksleiviams; joje jau dalyvavo  virš 300 paauglių. Pagrindinis programos tikslas - per teorinius, kūrybinius, žaidybinius užsiėmimus supažindinti moksleivius su įvairių sričių mokslo ir meno sąsajomis, praplėsti vienos meno rūšies suvokimą.

Projektas baigėsi.


Daugiau informacijos >

NDG edukacijos centras pristato pirmąjį savarankiškai vaikų edukacijai skirtą užduočių lankstuką
"Kaip žiūrėti į fotografiją? Užduočių lankstukas smalsiems vaikams ir jų tėveliams".

Lankstukas skirtas norintiems smagiau apžiūrėti ir geriau suprasti tris iki vasario 16 d. veikusias parodas "Siūlau naują pasaulį", "Vaizdų vieta" ir "90x60". 

Susipažinti su lankstuku ir atsispausdinti jį galite atsisiuntę iš čia.
Daugiau informacijos >