2018 08 02
17:30  val.
NDG

RGrazys _gamyba

Kviečiame aplankyti parodą "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018" Nacionalinėje dailės galerijoje ir išsamiau susipažinti su šiuolaikiniu Lietuvos dizainu bei jo kūrėjais. Autoriai papasakos, kaip gimė idėja bei su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant vieną ar kitą dabar jau į Lietuvos dizaino istoriją patekusį objektą.

Susitikimai nemokami, tereikia kasoje įsigyti galerijos bilietą.

Rugpjūčio 2 d. Rapolas Gražys (Elektrinės gitaros)

Tie, kas domisi muzikos instrumentų dizainu, žino, kad Lietuva jau turi tarptautiniu mastu pripažintą ekskliuzyvinių elektrinių gitarų kolekciją. Sujungdamas meilę muzikai su dizainerio profesija, Rapolas Gražys išsikėlė tikslą susieti Lietuvos vardą su išskirtiniais, pasaulyje vertinamais instrumentais. Taip pasitelkiant naujausias technologijas , iš itin retų medžiagų gimsta "Lava Drops" gitaros.

Rugpjūčio 9 d. Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas (Šezlongas "Envisioned Comfort")

Norėdami atsiriboti nuo įprastų, kartais savaime įsiperšančių žinių apie kasdienius daiktus, grįžti prie pirminių pojūčių bei įspūdžių ir taip iš naujo apmąstyti ryšius su daiktine aplinka, Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas vienas kitam pateikė po 10 klausimų. Šio kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas - išskirtinis, meistrų rankų darbo svajonių šezlongas.

Rugpjūčio 16 d. Mindaugas Žilionis (multifunkcinis baldas SPYNDI)

SPYNDI - organiškas, atviros struktūros funkcionalus meno kūrinys ir unikalus baldas, galintis tapti šezlongu, stalu, kėde, pertvara, pufu, suolu ar dar kokiu kitu baldu; ir visi jie elegantiški ir patogūs. Žmogaus stuburo įkvėpta ir beveik dešimtmetį brandinta dizainerio Mindaugo Žilionio idėja naudojimui tinkamu daiktu tapo tik dėl užsispyrimo ir atkaklaus komandinio darbo.

Rugpjūčio 23 d. Povilas Daugis ir Povilas Žakauskas (veidrodis MUDU)

Veidrodžiai yra išskirtiniai objektais, nes atspindėdami jie gali keisti tikrovę. Kurdami prabangų veidrodį, architektai Povilas Daugis ir Povilas Žakauskas nusprendė atsisakyti stereotipo, kad šis yra plokštuma, ir suprojektavo jį kaip įspūdingo dydžio tūrį. MUDU - debiutinis "HEIMA architects" dizaino kūrinys, sulaukęs pripažinimo Lietuvoje ir pasaulyje bei paskatinęs kolektyvą tęsti eksperimentus dizaino sferoje.

Susitikimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį 17:30 val.

Jau įvykę susitikimai:

Liepos 26 d. Rasa Balaišė (Kėdė / klauptas / stalelis "Rot", stelažas "Ovo")

Daugiau informacijos >