Informacija lankytojui

NACIONALINĖ DAILĖS GALERIJA

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
Tel.: +370 5 212 29 97; el.paštas: info(at)ndg.lt

GALERIJOS DARBO LAIKAS:

Antradieniais-trečiadieniais 11.00-19.00
Ketvirtadieniais 12.00-20.00
Penktadieniais-šeštadieniais 11.00-19.00
Sekmadieniais 11.00-17.00
Galerija nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

Dienomis prieš valstybines šventes - valanda trumpiau nei įprasta.
Bilieto kaina -  8,00 €
Pastaba: likus pusei valandos iki galerijos uždarymo, bilietai neparduodami; ekspozicijų salės uždaromos, likus 15 min. iki galerijos darbo pabaigos.
Galerijoje be bilietų galima aplankyti Dailės informacijos centrą, knygyną ir kavinę.

NDG DIC DARBO LAIKAS:
Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais 12.00-18.00
Ketvirtadieniais13.00-18.00

Pastaba: likus pusei valandos iki galerijos uždarymo, bilietai neparduodami; ekspozicijų salės uždaromos, likus 15 min. iki galerijos darbo pabaigos.
Galerijoje be bilietų galima aplankyti Dailės informacijos centrą, knygyną ir kavinę.

Galerijoje galima užsakyti ekskursijas lietuvių, anglų kalbomis. Informacija apie ekskursijas ir išankstinis užsakymas tel. (8 5) 219 5961, el. paštu edukacija(at)ndg.lt

Mus pasieksite 30, 43, 52, 56, 89 maršrutų autobusais ir 9, 19 maršrutų troleibusais ("Nacionalinės dailės galerijos" stotelė). Iš senojo miesto centro į galeriją patogu ateiti Baltuoju ir Žaliuoju tiltais.

Į galerijos stovėjimo aikštelę galima įvažiuoti iš Konstitucijos prospekto arba nuo Upės g. (pro "Forum Palace" - įvažiavimas laikinas uždarytas). NDG lankytojams stovėjimo aikštelė nemokama.

Įėjimas į galeriją - pirmame aukšte, nuo J. Mikėno skulptūros "Pirmosios kregždės" pusės.

Galerija yra pritaikyta asmenims su judėjimo negalia ir šeimoms su vaikų vežimėliais.

NDG DIC darbo laikas:
Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais 12.00-18.00
Ketvirtadieniais, šeštadieniais 13.00-18.00

Restoranas "The Gallery" veikia:
Pirmadieniais 11.00 - 15.00
Antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais 11.00-22.00 val.
Sekmadieniais - nedirba

Restorano tel. nr. +37060005452

Bendra informacija

Tel.: (8-5) 212 29 97

Fotografavimo NDG taisyklės

Lankytojams ekspozicijose ir parodose leidžiama fotografuoti be blykstės ir stovo, jeigu šios fotografijos nebus reprodukuojamos ir publikuojamos. Taip pat negalima fotografuoti naudojant asmenukių teleskopines lazdas. Administracija pasilieka teisę drausti fotografuoti ir filmuoti tam tikrose ekspozicijų salėse arba laikinose parodose. Žurnalistai gali naudoti specialią įrangą muziejaus administracijai leidus.

Lankytojas yra atsakingas už autorių teisių pažeidimus.

 
BILIETAI

Bilieto kaina - 8,00 €
Pastaba: likus pusei valandos iki galerijos uždarymo, bilietai neparduodami.
Bilietų kasos tel. +370 5 219 59 60

SPAUSKITE ČIA, NORĖDAMI SUŽINOTI INFORMACIJĄ APIE LENGVATAS

Ekskursijų kainos

Ekskursijos, vedamos lietuvių kalba, - 20 €
Ekskursijos, vedamos užsienio kalba, - 25 €

Edukacinių užsiėmimų kainos

Edukacinių užsiėmimų kainos vaikams - 3,00 €, suaugusiesiems - 5,00 €
Edukacinių renginių šeimai (pagal išankstinę registraciją) kaina  - 6,00 €

Informacija apie ekskursijas ir išankstinis užsakymas tel. (8 5)  219 5961,
el. paštu edukacija(at)ndg.lt

 
Galerijos planas

Norėdami padidinti vaizdą paspauskite ant paveiksliuko

planas

 
APIE GALERIJĄ

Nacionalinės dailės galerijos pagrindinis pastatas suprojektuotas 1968 m., pastatytas 1980 m. Jo autoriai - architektai Gediminas Baravykas ir Vytautas Vielius.

Čia 1980-1991 m. veikė LTSR revoliucijos muziejus. 

1991 m. Lietuvos Kultūros ir švietimo ministerija pastatą su jam priklausančia teritorija perdavė Lietuvos dailės muziejui. 

1993 m. šiame pastate atidarytas LNDM padalinys - Nacionalinė dailės galerija. Jame veikė nuolatinės lietuvių liaudies meno ir skulptoriaus Vytauto Kašubos (1915-1997) dovanotų kūrinių ekspozicijos, buvo rengiamos parodos. 

1999 m. dėl blogos techninės būklės pastatas buvo uždarytas.  2002 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino LDM parengtą NDG koncepciją.  

2003 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino "Lietuvos tūkstantmečio programą", į kurią įtraukė NDG rekonstrukciją su išplėtimu. 2003 m. LDM ir Lietuvos architektų sąjunga surengė NDG rekonstrukcijos su išplėtimu architektūrinės idėjos konkursą. Konkursui buvo pateikti 8 Lietuvos architektų projektai. Galerijos rekonstrukcijos ir išplėtimo įgyvendinimui pasirinktas I vietą konkurse laimėjęs architektų Audriaus Bučo, Dariaus Čaplinsko ir Gintaro Kuginio projektas.  

2005 m. įvyko NDG rekonstrukcijos su išplėtimu generalinio rangovo konkursas. Generaliniu rangovu išrinkta UAB "Vėtrūna".  

2005 m. NDG buvo suteikta Japonijos kultūros rėmimo programos parama - 30,1 mln. Japonijos jenų (apie 760 tūkst. Lt) vertės įranga galerijos konferencijų ir kultūros renginių salei. 

2009 m. NDG atvėrė duris lankytojams. Joje vyko vienas didžiausių "Vilniaus Europos kultūros sostinės 2009" projektų - tarptautinė paroda "Spalvų ir garsų dialogai.  M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryba".

PASTATAS

Architektų Gedimino Baravyko ir Vytauto Vieliaus suprojektuotas pastatas - įspūdingas vėlyvojo modernizmo Lietuvos architektūros pavyzdys. Akmeniniai stačiakampiai pastato tūriai grakščiai įkomponuoti ant skaidraus stiklo cokolio. Ansamblis gražiai įsilieja į landšaftinę dešiniojo Neries kranto aplinką. Architektų Audriaus Bučo, Dariaus Čaplinsko ir Gintaro Kuginio pastato rekonstrukcijos ir išplėtimo projektas išsaugo pirminę pastato struktūrą, jo įvaizdį bei papildo naujomis formomis ir medžiagomis. Naujasis ansamblis - klasikinės modernios ir naujų technologijų amžiaus architektūros sintezė. Originalūs nauji struktūriniai ansamblio akcentai - keičiamų parodų salė ir du reklamos ekranus primenantys priestatai - integruoja pastatą į sparčiai besikeičiančią urbanistinę Konstitucijos prospekto aplinką, simbolizuoja šiuolaikišką, dinamišką kultūros ir žinių visuomenę.

TIKSLAI

Nacionalinės dailės galerijos (NDG) tikslas - kaupti, moksliškai tyrinėti ir Lietuvos bei užsienio lankytojams pristatyti XX ir XXI a. Lietuvos dailę, kaip pasaulio moderniosios meninės kultūros dalį. Siekiama surinkti ir pažinti šio laikotarpio Lietuvos dailės paveldą, plėsti žiūrovų akiratį - ryškinti Lietuvos dailės ryšius su kitų šalių daile, skatinti naujas Lietuvos dailės interpretacijas, ugdyti vizualiojo meno suvokimo kultūrą.

NDG - šiuolaikiškas daugiafunkcinis meno ir kultūros centras, siekiantis dialogo su visuomene. Tai aktyvios komunikacijos erdvė, kurioje žiūrovai susipažįsta su nuolatine ekspozicija, parodomis, dalyvauja kultūros renginiuose, paskaitose ir edukacinėse programose.

STRUKTŪRA

NDG - Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) padalinys.

NDG sudaro: 11 nuolatinės ekspozicijos salių, keičiamų parodų salė, lauko ekspozicija, 200 vietų konferencijų ir kultūros renginių salė, dailės informacijos centras (DIC), edukacijos centras, saugyklos, tarnybinės patalpos, knygynas ir kavinė.

VEIKLA
 
LNDM XX-XXI a. Lietuvos dailės rinkinyje yra per 46 000 eksponatų.
 
NDG nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma modernioji ir šiuolaikinė Lietuvos tapyba, skulptūra, grafika, fotografija, objektai, instaliacijos, videomenas:
 
• XX a. pradžios įvairiataučio Vilniaus dailė, lietuvių dailės sąjūdis;
• modernioji XX a. I pusės Lietuvos ir Vilniaus krašto dailė;
• karo ir sovietų okupacijos paveikta XX a. vidurio Lietuvos dailininkų kūryba, socialistinio realizmo apraiškos;
• modernizmo tradiciją tęsianti XX a. II pusės Lietuvos dailė bei fotografija ir lietuvių išeivijos dailė;
• šiuolaikinė XX a. pabaigos - XXI a. Lietuvos dailė.
 
Keičiamų parodų salėje rengiamos XX-XXI a. Lietuvos ir užsienio dailės parodos.
Galerijos vestibiulyje ir kiemelyje pristatomi nauji dailininkų kūriniai.
Konferencijų ir kultūros renginių salėje vyksta konferencijos, kultūros renginiai, lietuvių ir užsienio dailininkų kino ir videofilmų peržiūros, paskaitos.
 
DIC veikia didžiausias Lietuvoje informacijos apie XX-XXI a. Lietuvos dailininkus archyvas bei biblioteka-skaitykla.
 
Edukacijos centre vyksta dailės pamokos, praktiniai dailės užsiėmimai, rengiamos ekskursijos, paskaitos, susitikimai su muziejaus darbuotojais ir Lietuvos bei užsienio dailininkais. Edukacinės programos apie moderniąją bei šiuolaikinę Lietuvos ir pasaulio dailę skiriamos šeimoms su vaikais, moksleiviams, įvairaus amžiaus lankytojams.

 
PRIEINAMUMAS YPATINGŲ POREIKIŲ TURINTIEMS LANKYTOJAMS

Nacioanlinė dailės galerija yra visiškai pritaikyta judėjimui ratukuose - į visas parodų sales galima patekti liftu. Auditorija, kurioje vyksta konferencijos, paskaitos, video peržiūros, yra pirmame aukšte ir įrengta su bekliūčiais nuolydžio takais. Informacijos centras - biblioteka ir Edukacijos centras, kuriame vyksta edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, taip pat yra pirmame aukšte, su beslenksčiais įėjimais.

Lankytojai gali pasinaudoti galerijos rūbinėje esančiu neįgaliojo vežimėliu.

Galerija yra iš dalies pritaikyta silpnaregiams ir neregiams, Autizmo spektro sutrikimų turintiems asmenims. 

Informacija Autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams ir suaugusiems čia.

Informacija silpnaregiams ir neregiams čia.

Informacija demencija, Alzheimeriu sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems čia.