Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras siekia, kad muziejus taptų aktyvia ir įdomia komunikacijos erdve, kurioje susitinka ir vieni kitus pažįsta žiūrovai, menininkai, parodų kuratoriai, muziejininkai.


Ekskursijų, edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų su meno profesionalais metu dalyviai sužino, kaip atsiranda meno kūriniai, kaip jie patenka į parodas ar muziejaus kolekciją, taip pat skatinami kritiškai vertinti meno procesus, įžvelgti jų įtaką kasdieniam gyvenimui.

Siekiame, kad kiekvienas Nacionalinės dailės galerijos lankytojas galėtų pilnavertiškai gėrėtis, kritiškai vertinti ir suprasti galerijoje pristatomus meno kūrinius. 
Gebėjimas tinkamai "perskaityti" vizualųjį meną šiuolaikiniam žmogui tiek pat svarbus, kiek rašytinės kalbos mokėjimas, todėl kiekvienas edukacinių renginių dalyvis, siekiantis orientuotis vaizdų pasaulyje, skatinamas pažinti, interpretuoti ir plėtoti savąjį kūrybiškumą.

Kontaktai:

Tel.: +370 5 219 59 61

El.paštas: edukacija(at)ndg.lt

Centro veikla

Edukaciniai užsiėmimai

Pastoviojoje XX a. Lietuvos dailės ekspozicijoje galite susipažinti su Lietuvoje kūrusių ir dabar kuriančių menininkų svarbiausiais darbais. Juose atsiskleidžia ne tik dailės istorija, bet ir žmonių idėjos, požiūris į save, visuomenę, gamtą, istoriniai įvykiai, vizualaus mąstymo kaita. Apmąstomos įvairiausios temos, todėl kiekvienas lankytojas - nuo mažiausio iki senjoro, bet kurios profesijos ir interesų - ras sau artimą ir aktualų kūrinį.

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras siūlo eksursijas ir edukacinius užsiėmimus po šią reprezentacinę parodą.

Apsilankymas XX a. Lietuvos dailės ekspozicijoje praturtins dalyvius žiniomis, praplės akiratį, suteiks naujų temų pokalbiams. Mūsų centro siekis - jog ekskursija taptų pašnekesiu, kuriame svarbios dalyvių įžvalgos, naujos interpretacijos ir pastebėjimai, o gidas padeda žiūrovui atkreipti dėmesį į svarbiausias kūrinių detales.

Turistams, svečiams iš užsienio ekskursija po pastoviąją ekspoziciją gali tapti pažintimi su Lietuvos kultūra. Kitakalbiai verslo partneriai, kolegos ar draugai ekskursijos metu pamatys geriausius Lietuvos dailės muziejaus kolekcijos kūrinius, išsamiau pažins Lietuvos vizualiąją kultūrą, jos raidą per daugiau nei šimtą metų.

Ekskursiją lietuvių, anglų kalbomis galite užsisakyti tel.: (8 5) 219 59 61, el.p.: edukacija@ndg.lt

Ekskursijos kaina lietuvių k. - 20 eur, kita kalba - 25 eur ( galerijos bilietas įsigyjamas atskirai).

Edukacinių užsiėmimų metu dalyviai skatinami kūrybiškai nagrinėti XX a. Lietuvos dailės ekspozicijoje pristatomas temas, pažvelgti į kūrinius ir realią aplinką iš naujų perspektyvų, plėsti vizualų mąstymą.

Edukacijos centras rengia užsiėmimus visų amžiaus grupių žmonėms. Patys mažiausieji gali susipažinti su spalvomis, formomis, nuotaikomis. Moksleiviai, tyrinėdami meno kūrinius, visapusiškai plečia akiratį, gali net gilinti mokykloje dėstomų dalykų žinias (dailės, istorijos, etikos, chemijos, fizikos, geometrijos, biologijos, ...). Studentai, jaunimas kviečiami ekspozicijoje tobulinti analizavimo, interpretavimo įgūdžius pasitelkiant jau turimas žinias ir ieškant naujų uždavinių sprendimo būdų. Suaugusieji kūrybinės veiklos metu dirba įvairiomis dailės technikomis ir turi progą atrasti naujų būdų realizuoti savo idėjas. Senjorai kviečiami dalintis turtinga savo patirtimi pokalbiuose apie dailę bei kūrybinės veiklos metu. Šeimos užsiėmimų metu raginamos pažinti Lietuvos dailę bendradarbiaujant, tuo pačiu stiprinant tarpusavio ryšius, ugdant smalsų ir atvirą žvilgsnį į kultūrą ir jos procesus.

Visi edukacinių užsiėmimų dalyviai skatinami analitiškai vertinti, kūrybiškai interpretuoti XX - XXI a. Lietuvos vizualųjį meną reprezentuojančią ekspoziciją. Įvairių laikotarpių, skirtingiems stiliams ir kryptims priskiriami kūriniai vaizdais atskleidžia daugiau nei šimto metų idėjų istoriją, iš kurios pasisemti minčių gali kiekvienas.

Suderinti edukacinio užsiėmimo temą bei užsisakyti jį galite tel.: (8 5) 219 59 61,

el.p.: edukacija@ndg.lt

Edukacinio užsiėmimo kaina vaikui 3 Eur, suaugusiam 5 Eur. Užsiėmimai nemokami ikimokyklinio amžiaus vaikams, našlaičiams, negalią turintiems ir karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Kiti užsiėmimai

Kiekvienai Nacionalinės dailės galerijos rengiamai parodai Edukacijos centras rengia specialią edukacinę programą: ekskursijas, edukacinius užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, susitikimus su menininkais, menotyrininkais, kūrėjų bičiuliais, filmų peržiūras.

Užsisakyti edukacinį užsiėmimą ir suderinti jo temą, taip pat užsisakyti ekskursiją lietuvių, anglų ar rusų kalbomis galite tel.: (8 5) 219 59 61, el.p.: edukacija@ndg.lt
Edukacinio užsiėmimo kaina suaugusiam 2 eur, vaikui 3 eur.
Ekskursijos kaina lietuvių k. - 20 eur, kita kalba - 25 eur ( galerijos bilietas įsigyjamas atskirai).