2018 07 13 - 09 30

Daiktų istorijos

NDG didžiojoje parodų salėje veikia svarbiausia vasaros sezono paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui - "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018".

Daugiau informacijos
2018 07 13 - 09 30

Lietuva Londonas

NDG 5-ojoje parodų salėje - vieno paviljono paroda "Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja".

Daugiau informacijos
Rugpjūčio 2 d., ketvirtadienį:
17:30  val.
NDG

RGrazys _gamyba

Kviečiame aplankyti parodą "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018" Nacionalinėje dailės galerijoje ir išsamiau susipažinti su šiuolaikiniu Lietuvos dizainu bei jo kūrėjais. Autoriai papasakos, kaip gimė idėja bei su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant vieną ar kitą dabar jau į Lietuvos dizaino istoriją patekusį objektą.

Susitikimai nemokami, tereikia kasoje įsigyti galerijos bilietą.

Rugpjūčio 2 d. Rapolas Gražys (Elektrinės gitaros)

Tie, kas domisi muzikos instrumentų dizainu, žino, kad Lietuva jau turi tarptautiniu mastu pripažintą ekskliuzyvinių elektrinių gitarų kolekciją. Sujungdamas meilę muzikai su dizainerio profesija, Rapolas Gražys išsikėlė tikslą susieti Lietuvos vardą su išskirtiniais, pasaulyje vertinamais instrumentais. Taip pasitelkiant naujausias technologijas , iš itin retų medžiagų gimsta "Lava Drops" gitaros.

Rugpjūčio 9 d. Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas (Šezlongas "Envisioned Comfort")

Norėdami atsiriboti nuo įprastų, kartais savaime įsiperšančių žinių apie kasdienius daiktus, grįžti prie pirminių pojūčių bei įspūdžių ir taip iš naujo apmąstyti ryšius su daiktine aplinka, Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas vienas kitam pateikė po 10 klausimų. Šio kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas - išskirtinis, meistrų rankų darbo svajonių šezlongas.

Rugpjūčio 16 d. Mindaugas Žilionis (multifunkcinis baldas SPYNDI)

SPYNDI - organiškas, atviros struktūros funkcionalus meno kūrinys ir unikalus baldas, galintis tapti šezlongu, stalu, kėde, pertvara, pufu, suolu ar dar kokiu kitu baldu; ir visi jie elegantiški ir patogūs. Žmogaus stuburo įkvėpta ir beveik dešimtmetį brandinta dizainerio Mindaugo Žilionio idėja naudojimui tinkamu daiktu tapo tik dėl užsispyrimo ir atkaklaus komandinio darbo.

Rugpjūčio 23 d. Povilas Daugis ir Povilas Žakauskas (veidrodis MUDU)

Veidrodžiai yra išskirtiniai objektais, nes atspindėdami jie gali keisti tikrovę. Kurdami prabangų veidrodį, architektai Povilas Daugis ir Povilas Žakauskas nusprendė atsisakyti stereotipo, kad šis yra plokštuma, ir suprojektavo jį kaip įspūdingo dydžio tūrį. MUDU - debiutinis "HEIMA architects" dizaino kūrinys, sulaukęs pripažinimo Lietuvoje ir pasaulyje bei paskatinęs kolektyvą tęsti eksperimentus dizaino sferoje.

Susitikimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį 17:30 val.

Jau įvykę susitikimai:

Liepos 26 d. Rasa Balaišė (Kėdė / klauptas / stalelis "Rot", stelažas "Ovo")

Daugiau informacijos >


LDM XX-XXI a. Lietuvos dailės rinkinyje yra per 46 000 eksponatų: modernioji ir šiuolaikinė Lietuvos tapyba, skulptūra, grafika, fotografija, objektai, instaliacijos, videomenas.

Daugiau informacijos

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras siekia, kad muziejus taptų aktyvia ir įdomia komunikacijos erdve, kurioje susitinka ir vieni kitus pažįsta žiūrovai, menininkai, parodų kuratoriai, muziejininkai.

Ekskursijų, edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių, susitikimų su meno profesionalais metu dalyviai sužino, kaip atsiranda meno kūriniai, kaip jie patenka į parodas ar muziejaus kolekciją, taip pat skatinami kritiškai vertinti meno procesus, įžvelgti jų įtaką kasdieniam gyvenimui.

Siekiame, kad kiekvienas Nacionalinės dailės galerijos lankytojas galėtų pilnavertiškai gėrėtis, kritiškai vertinti ir suprasti galerijoje pristatomus meno kūrinius. 
Gebėjimas tinkamai "perskaityti" vizualųjį meną šiuolaikiniam žmogui tiek pat svarbus, kiek rašytinės kalbos mokėjimas, todėl kiekvienas edukacinių renginių dalyvis, siekiantis orientuotis vaizdų pasaulyje, skatinamas pažinti, interpretuoti ir plėtoti savąjį kūrybiškumą.

Kontaktai:

Tel.: +370 5 219 59 61

El.paštas: edukacija(at)ndg.lt

Daugiau informacijos >

NACIONALINĖ DAILĖS GALERIJA
Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
Tel.: +370 5 212 29 97; el.paštas: info(at)ndg.lt

Informacija apie ekskursijas ir išankstinis užsakymas tel. (8 5) 219 5961, el. paštu edukacija(at)ndg.lt

GALERIJOS DARBO LAIKAS:

Rugpjūčio 14 d., antradienį, Galerija dirbs iki 18 val., rugpjūčio 15 d., trečiadienį, - nedirbs.

Antradieniais-trečiadieniais 11.00-19.00
Ketvirtadieniais 12.00-20.00
Penktadieniais-šeštadieniais 11.00-19.00
Sekmadieniais 11.00-17.00
Galerija nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.
Dienomis prieš valstybines šventes - valanda trumpiau nei įprasta.

Įprasta bilieto kaina - 2,00 €

Pastaba: likus pusei valandos iki galerijos uždarymo, bilietai neparduodami; ekspozicijų salės uždaromos, likus 15 min. iki galerijos darbo pabaigos.

Galerijoje be bilietų galima aplankyti Dailės informacijos centrą, knygyną ir restoraną "The Gallery". Restorano tel. nr. +37060005452

NDG DIC DARBO LAIKAS:

Antradieniais, trečiadieniais, penktadieniais 12.00-18.00
Ketvirtadieniais, šeštadieniais 13.00-18.00

Mus pasieksite 43, 46, 52, 56, 60, 88 maršrutų autobusais ir 9, 19 maršrutų troleibusais ("Nacionalinės dailės galerijos" stotelė). Iš senojo miesto centro į galeriją patogu ateiti Baltuoju ir Žaliuoju tiltais.

Į galerijos stovėjimo aikštelę galima įvažiuoti iš Konstitucijos prospekto arba nuo Upės g. (pro "Forum Palace"). NDG lankytojams stovėjimo aikštelė nemokama.

Įėjimas į galeriją - pirmame aukšte, nuo J. Mikėno skulptūros "Pirmosios kregždės" pusės.

Galerija yra pritaikyta asmenims, turintiems judėjimo negalią, ir šeimoms su vaikais vežimėliuose.

Daugiau informacijos