"Menas mano mieste - patiriu ir dalinuosi"

Paroda "Menas mano mieste - patiriu ir dalinuosi" yra kūrybinių dirbtuvių jaunimui ir senjorams, vykusių Nacionalinėje dailės galerijoje ir Kauno menininkų namuose, rezultatas.  Joje pristatomi dirbtuvių dalyvių pasiūlymai įvairioms viešosioms Vilniaus ir Kauno erdvėms atgaivinant jas, pritaikant jas įvairiems poreikiams, padarant labiau "savomis".

Didžiąją dalį parodoje pristatomų maketų sukūrė Surdologijos centro inicijuoto kūrybinių dirbtuvių ciklo "Menas mano mieste - patiriu ir dalinuosi" klausos ar regos negalią turintys dalyviai. Senjorai ir jaunimas dirbtuvėse tyrinėjo matytus ir iki tol nepastebėtus meno kūrinius mieste, turėjo galimybę įvertinti skirtingas paminklų ir skulptūrų formas, sužinoti jų atsiradimo istorijas bei išsakyti, kokių memorialinių ir meno objektų mieste trūksta, o kokių, galbūt, visai nereikėtų. Dalis pasiūlymų skirti konkrečiai Vilniaus ar Kauno erdvei, o kiti galėtų atsirasti daug kur.

Antroji ekspozicijos dalis - tai NDG parodai "Vilnius. Topophilia" skirtoje edukacinėje programoje dalyvavusiųjų darbai. Kūrybinių dirbtuvių su NDG edukatoriais metu sukurti maketai apmąstant Vilniui svarbias viešas erdves, paminklus ir jų reikšmę miestiečiams, o menininkių kolektyvo "Cooltūristės" vestų dirbtuvių metu atsirado Vilniaus žemėlapiai, sekdami kuriais patirtumėte visiškai naują miestą.

Paroda Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje veiks iki gruodžio 10 d., Kauno menininkų namuose Kaune - iki gruodžio 5 d.

Kūybinių dirbtuvių rėmėjas - Lietuvos kultūros taryba

Parodos rengėjai: Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras, Kauno menininkų namai.

Ypatinga padėka Surdologijos centro projektų vadovei Magdalenai Verseckas, gestų kalbos vertėjams Astai Zinkievičiūtei, Anastazijai Ziminai ir Arūnui Šaukeckui.