Mediateka

NDG dailės informacijos centro mediateka apima leidinių, susijusių su XX-XXI a. daile bei kultūra, biblioteką ir skaityklą, specializuotą videoteką, informacines monografijas apie Lietuvos dailininkus bei NDG veiklos archyvą. 

Mediateka atvira lankytojams. Menininkus, dailėtyrininkus, kuratorius, studentus, kitus modernia ir šiuolaikine daile bei kultūra besidominčius lankytojus su mediatekoje esančia medžiaga supažindina NDG dailės informacijos centro darbuotojai. 

Mediatekoje įrengta šiuolaikiška, patogi tyrimams, studijoms ir kultūrinio akiračio plėtimui patalpa. Joje galima skaityti, žiūrėti audiovizualinę medžiagą, naudotis internetu (yra du stacionarūs kompiuteriai, galima naudotis bevieliu galerijos interneto tinklu). Skaityklos turimus leidinius galima pasiskolinti, skaitytojams suteikiama galimybė juos skenuoti, kopijuoti. 

Mediatekoje yra kaupiami lietuviškų ir tarptautinių parodų katalogai, dailininkų monografijos, dailės istorijos ir teorijos veikalai, filmai apie menininkus, meno periodika. 

Informacijos centras turi sukaupęs unikalų XX a. II p. -XXI a. Lietuvos dailininkų kūrybos archyvą. Videotekoje kaupiamas Lietuvos videomenas ir performansų bei parodų videodokumentacijos. Dailėtyrininkų parengtose informacinės monografijose išsamiai pristatoma XX a. II p.-XXI a. Lietuvos dailininkų kūryba. Informacinėse monografijose pateikiamos menininkų kūrinių dokumentacijos ir aprašymai, straipsnių kopijos, biografijos, bibliografijos ir kita informacija lietuvių ir anglų kalbomis. Dalis informacijos yra prieinama internetu. 

NDG veiklos archyve kaupiama informacija apie Nacionalinę dailės galeriją ir joje rengiamas parodas (katalogai, plakatai, kvietimai, parodų fotodokumentacijos, straipsniai spaudoje).

Dailės informacijos centre yra saugomos Architektūros [leidinių] fondo knygos.

Leidiniai
Kontaktai

Tel. +370 5 212 29 97
Faks. +370 5 219 54 96

VADOVĖ
Ieva Mazūraitė-Novickienė
ieva(at)ndg.lt

KURATORIAI
Ernestas Parulskis
ernestas(at)ndg.lt

Aušra Trakšelytė
ausra(at)ndg.lt

DIC DARBO LAIKAS
Antradieniais: 12.00-18.00
Trečiadieniais: 12.00-18.00
Ketvirtadieniais: 13.00-18.00
Penktadieniais: 12.00-18.00
Šeštadieniais: 13.00-18.00 (tik iš anksto susitarus)


Dienomis prieš valstybines šventes - valanda trumpiau.
Nedirba pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.

Lankymasis Dailės informacijos centre yra nemokamas