Paskaita „Pamirštas modernistas iš Vilniaus“

Moshe Raviv-Vorobeichic. Vaizdas nuo Transporterinio tilto. Marselis / View from the Pont Transbordeur. Marseille. 1929

 

Moï Vero slapyvardžiu Paryžiuje prisistatęs vilnietis Moišė Vorobeičikas (1904-1995) buvo vienas ryškiausių XX a. pradžios modernizmo atstovų, Naujausios vizijos koncepcijos įgyvendintojų, netruko tapti viena svarbiausių avangardinės fotografijos figūrų Europoje. Visgi, menininkui 1934 emigravus į Palestiną, jo kūrybą ilgą laiką liko užmarštyje.

Nutraukęs ryšius romantine piktorializmo tradicija, kuri jam atrodė dekadentiška, jis kūrė beveik antifotografinį stilių, kuris rėmėse avangardine vizija ir praktikomis. Radikaliuose tam metui fotoeksperimentuose jis apjungė tapybinį matymą su kameros pagalba gaunamais vaizdiniais. Savo laikmetį pralenkę koliažai, daugiasluoksniai montažai ir vaizdų kombinacijos gyvai atspindėjo modernaus metropolio dinamizmą. Jo kūriniuose besikleidžianti pažangi fotografinės išraiškos forma  išsaugo aktualumą iki šios dienos ir turi įtakos vis naujoms fotografų kartoms. 

Dr. Nissan Nisso Perezas fotografijos istorikas, tyrinėtojas ir kuratorius. 1977-2013 įkūrė ir vadovavo fotografijos departamentui Izraelio muziejuje Jeruzalėje (the Israel Museum, Jerusalem), šiuo metu dirba Moï Vero archyvo direktoriumi. Yra sudaręs ir kuravęs daugiau kaip 180 parodų Izraelyje ir pasaulyje, publikavęs eilę straipsnių, katalogų ir knygų.

Paskaita nemokama, be registracijos. Renginys vyks anglų kalba.

Iliustracija: Vaizdas nuo Transporterinio tilto. Marselis / View from the Pont Transbordeur. Marseille. 1929. Moshe Raviv-Vorobeichic šeimos archyvas (Izraelis)

NDG auditorija
2019 12 14

16:30

Gruodžio 14 d., 16 val. 30 min.  NDG auditorijoje Moshé Raviv-Vorobeichic archyvo Izraelyje direktorius ir parodos "Moï Ver: Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" kuratorius dr. Nissanas Perezas skaitys viešą paskaitą "Pamirštas modernistas iš Vilniaus" apie Moišės Ravivo-Vorobeičiko kūrybinę biografiją.