Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Istoriko prof. Arūno Streikaus ekskursija

Šį šeštadienį 14 val. vyks penktoji ekskursija iš ciklo, skirto permąstyti ir naujai pažinti XX-XXI a. Lietuvos dailę ir jos reprezentaciją Nacionalinėje dailės galerijoje.

Istorikas, Vilniaus universiteto Naujosios istorijos katedros vedėjas prof. Arūnas Streikus ekskursijos metu kalbės apie tai, ar ir kaip XX a. antrosios pusės lietuvių dailės kūriniai gali būti naudojami kaip istorijos šaltinis, kokią tikrovę jie vaizduoja, kaip juose (ne)atsispindi prieštaringi tos epochos reiškiniai, iki šiol keliantys emocingas diskusijas - partizanų karas, sovietinė modernizacija, ateizacija, seksualinė revoliucija. Taip pat mėgins atsakyti į klausimą, kodėl dabartinės apžvalginės XX a. II pusės ekspozicijos beveik negali pasigirti atradimais, t. y. iškelti į viešumą sovietmečiu neeksponuotų alternatyvios dailės kūrinių.


Renginys be registracijos, dalyvauti galite įsigiję galerijos bilietą.


Ši ekskursija yra dalis programos, kuri vyks NDG lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais. Jos metu įvairių profesijų žmonės: architektė, slemeris, žurnalistas, istorikas, psichologė, lygių teisių kontrolierė, karininkas ir tiksliųjų mokslų atstovė ves autorines ekskursijas po XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją NDG. Gidai savo suformuotuose pasakojimuose išryškins šiandien aktualiausias temas, atsispindinčias meno kūriniuose.

Artimiausi ciklo renginiai:


Sausio 5 d., šeštadienį, 14 val. - Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorė daktarė Valentina Dagienė. 

Ekskursijų ciklą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.

 

 

NDG
2018 12 08

14:00

A. Streikus s

Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Istoriko prof. Arūno Streikaus ekskursija

Gruodžio 8 d., 14 val. kviečiame į penktąją ekskursiją iš ciklo, skirto permąstyti ir naujai pažinti XX-XXI a. Lietuvos dailę ir jos reprezentaciją Nacionalinėje dailės galerijoje.

Istorikas, Vilniaus universiteto Naujosios istorijos katedros vedėjas prof. Arūnas Streikus  ekskursijos metu kalbės apie tai, ar ir kaip XX a. antrosios pusės lietuvių dailės kūriniai gali būti naudojami kaip istorijos šaltinis, kokią tikrovę jie vaizduoja, kaip juose (ne)atsispindi prieštaringi tos epochos reiškiniai, iki šiol keliantys emocingas diskusijas - partizanų karas, sovietinė modernizacija, ateizacija, seksualinė revoliucija. Taip pat mėgins atsakyti į klausimą, kodėl dabartinės apžvalginės XX a. II pusės ekspozicijos beveik negali pasigirti atradimais, t. y. iškelti į viešumą sovietmečiu neeksponuotų alternatyvios dailės kūrinių.

Renginys be registracijos, dalyvauti galite įsigiję galerijos bilietą.