Leidyklos LAPAS paskaitų ciklas "Aktualu šiandien"

Aktualu šiandien: Felix Ackermann 

Leidykla LAPAS pradeda paskaitų ciklą "Aktualu šiandien". Pirmasis ciklo susitikimas su Felixu Ackermannu, kuris kalbės apie Lukiškių kalėjimo istoriją, kitų miestų - Sankt Peterburgo, Varšuvos ir Barselonos - pavyzdžius ir rekomendacijas šiandienai.

 

Vokiečių istorikas ir miesto antropologas Felixas Ackermannas nagrinėja Rytų Europos migracijos procesus, smurtą ir miesto erdves. Penkerius metus gyvenęs Lietuvoje Felixas Ackermannas čia dėstė ir tuo pačiu rinko medžiagą naujam projektui, šiomis dienomis itin aktualiam ir girdimam. Čia pradėta ir Vokietijoje tęsta jo tyrimų tema - 19-20 a. statyti ir veikę, tačiau šiuo metu nebefunkcionuojantys, bet turintys, ar turėsiantys, kitas paskirtis kalėjimai - Sankt Peterburgo, Varšuvos, Barselonos ir Lukiškių.

Paskaitoje Felixas Ackermannas papasakos Lukiškių kalėjimo istoriją, pateiks jo išskirtinumą ir skirtingumą kitų miestų kalėjimų kontekste bei pasidalins šių miestų kalėjimų likimų istorijomis. Istoriją ir šiandieną jungiantis tyrinėtojas pateiks ir savo siūlymus, kaip šį pastatą galima panaudoti dabar ir kokių klaidų galima išvengti.

Renginys vyks anglų kalba be vertimo. Renginys nemokamas, su išankstine registracija parašant laišką organizatoriams: events@lapasbooks.com

Visą paskaitų programą rasite čia.

NDG auditorija
2019 09 12

19:00

Leidyklos LAPAS paskaitų ciklas "Aktualu šiandien"