Le Corbusier palikimas - Marijos Drėmaitės paskaita ir diskusija

Le Corbusier palikimas - Marijos Drėmaitės paskaita ir diskusija

Paskaitoje Marija Drėmaitė pristatys bene garsiausio 20 amžiaus architekto Le Corbusier (1987-1965) idėjas apie modernų būstą ir šių idėjų įtaką mūsų šiandienos gyvenimui. Le Corbusier knyga "Architektūros link" (Vers une architecture), parašyta beveik prieš šimtą metų (1923), laikoma bene svarbiausiu 20 amžiaus architektūros manifestu. Tai epinė knyga - jos autorius taip įtikinamai pagrindė moderniosios architektūros poreikį, kad daugeliui tai atrodė vienintelis teisingas kelias. Garsusis Le Corbusier pareiškimas, kad "namas - tai mašina gyventi" ir kitos architektūrinės idėjos gali atrodyti beprotiškos, juokingos arba negailestingai autoritarinės, tačiau jomis žavėjosi ir sekė didžiuma 20 amžiaus architektų ir planuotojų. O kiek jos aktualios šiandien?

Po paskaitos - karštos diskusijos apie tai, ar Le Corbusier neprarado aktualumo - su architektais Vytautu Biekša, Aiste Galaunyte, ir Andriumi Ropolu.

Renginio trukmė - 1.30 val.
Registracija į paskaitą events@lapasbooks.com


APIE LEKTORĘ
Architektūros istorikė Marija Drėmaitė tyrinėja 20 amžiaus architektūrą ir miestų modernizaciją, dėsto Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, nuolat dalyvauja mokslinėse konferencijose visame pasaulyje, rašo populiarias knygas savo tyrimų temomis ir yra labai laukiama paskaitų skaitytoja, nes geba patraukliai išdėstyti profesionalų turinį ne tik specialistams, architektūra besidomintiems smalsuoliams, bet ir plačiajai auditorijai.

NDG auditorija
2019 11 05

19:00

Le Corbusier knyga "Architektūros link" (Vers une architecture) ką tik pasirodė lietuviškai. Ta proga kviečiame į istorikės MARIJOS DRĖMAITĖS viešą paskaitą apie Le Corbusier mintis būsto klausimu ir apie knygą.