Įkūnytos vaizduotės dirbtuvės

Įkūnytos vaizduotės dirbtuvės

Įkūnyta vaizduotė (angl. Embodied Imagination) yra terapijos principais paremtas būdas dirbti su sapnais, atsiminimais, fiziniais ligos simptomais ir kūrybinėmis idėjomis psichoterapijos, meno ir mokslo srityse. Pritaikęs šveicarų psichologo, psichiatro Carlo Gustavo Jungo darbo principus šį metodą 1970-ųjų pabaigoje išplėtojo olandų kilmės psichoanalitikas Robertas Bosnakas (g. 1948 m.). Įkūnytos vaizduotės metodas padeda mąstyti apie aplinką iš kito (angl. the-other) perspektyvos, pasitelkiant intuiciją ir fizinius pojūčius. Tai ugdo supratimą, kad be racionalaus mąstymo egzistuoja galybė skirtingų būdų suvokti ir patirti žmogų supančius darinius bei įvykius. Taip į pasaulį galime pažiūrėti ne kaip pagrindiniai istorijos veikėjai, o kaip platesnėje ekosistemoje su kitomis būtybėmis koegzistuojantys dalyviai. Įkūnytos vaizduotės pratimai gali praversti ir kūryboje, nes skatina vaizduotę, intuityvų pajautimą bei iracionalų mąstymą ir turtina raiškos formas.

Pasiruošimas dirbtuvėms

Renginio dalyviai turėtų atsinešti mineralinės kilmės objektą, pavyzdžiui, akmenuką, fosiliją, uolienos gabaliuką, kristalą. Ruošiantis dirbtuvėms rekomenduojama su pasirinktu objektu praleisti 5-10 minučių, t. y. palaikyti jį rankose ir pajusti jo paviršių, įsižiūrėti į detales, tekstūrą, atkreipti dėmesį į kvapą ir prisiminti aplinką, kurioje jis buvo rastas.

Registracijos forma - čia. Užsiregistravę dirbtuvių dalyviai gaus nuorodą į ZOOM platformą.

ZOOM platforma
2023 11 25

18:00

Lapkričio 25 d., šeštadienį, 18 val. vyks "JCDecaux premija 2023: Mainais į amžius" parodoje dalyvaujančios menininkės Urtės Janus ir psichoterapeutės Marie-Aimée de Montalembert virtualus (ZOOM platformoje, nuoroda bus suteikiama po registracijos) edukacinis užsiėmimas "Keliauti per amžius: įkūnytos vaizduotės dirbtuvės".