Performatyvus šokio vyksmas „Nematomas šokis“

Ar šokio kūrinys, kurtas ištisus mėnesius, metus, gyvas tėra dabar - kol matomas scenoje? Ar akimirką, kai šokėjas liaujasi šokęs, šokis nustoja egzistuoti, ar išlieka? Jeigu išlieka - tai kur, kokiu pavidalu? Ir kas lemia, kad kūrinys gali būti atliktas vėl ir vėl, perduotas kitiems?

Kas yra pats šokis - šokio kūrinys? Kokia jo būtis, lemtis, tapatybė ar net galia? Ar jis tebeturi galios mums? Ar žiūrovas šiandien - kaip visuomenės ląstelė - tėra meno vartotojas, ar bemoka su meno kūriniu užmegzti kitokį - tvaresnį - santykį?

Tokias ir panašias idėjas, remdamasis ilgamete asmenine bei atlikėjų patirtimi, reflektuoja choreografas, šokėjas, pedagogas Vytis Jankauskas. Pandeminiai kultūros renginių apribojimai šias idėjas tik padėjo iškristalizuoti ir įprasminti sceninėje tikrovėje - performatyviame šokio vyksme "Nematomas šokis": čia žiūrovai bus kviečiami atrasti, pajusti ir persvarstyti skirtingus šokio kūrinio būvius, pavidalus ir patirtis.

Idėjos, judesio, erdvės ir teksto autorius: Vytis Jankauskas Judesio autoriai ir atlikėjai: Andrius Katinas, Giedrė Kirkilytė, Lina Puodžiukaitė. Šviesa, garsas: Aurelijus Davidavičius

Trukmė: 50 min.

Vyčio Jankausko šokio teatras, įkurtas 1997 m., - viena pirmųjų šiuolaikinio šokio trupių nepriklausomoje Lietuvoje. Per 20 metų teatras įsitvirtino kaip savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą pristatė įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio bei teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinė veikla įvertinta dviem "Auksiniais scenos kryžiais": 2003/2004 m. šokio spektaklis "Nuskendęs slėnis" apdovanotas už geriausią choreografiją ir muziką, o 2008/2009 m. V. Jankauskas pelnė geriausio choreografo apdovanojimą už šokio spektaklį "Budėjimai". Šiuo metu teatras išgyveną naują kūrybinį virsmą, kurio vaisius pamatysime netolimoje ateityje.

Bilietus platina TIKETA

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Dėmesio! Žiūrovai į renginį leidžiami tik su Galimybių pasu. Atvykus į renginį be galimybių paso - žiūrovai neįleidžiami, o pinigai už bilietą negrąžinami. Renginyje privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes.

NDG
2021 12 03

19:00

Vyčio Jankausko šokio teatras

Gruodžio 1, 3 d. Nacionalinės dailės galerijos erdvėse - Vyčio Jankausko šokio teatro premjera "Nematomas šokis".