Parodos "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas miestas - daug istorijų" uždarymo renginiai

Parodos uždarymo renginiai

 

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinėje dailės galerijoje šią savaitę baigiama rodyti didelio susidomėjimo sulaukusi tarptautinė paroda "Vilnius, Wilno, Vilne 1918-1948. Vienas miestas - daug pasakojimų". Ją parengė LNDM Nacionalinė dailės galerija ir Nacionalinis muziejus Krokuvoje (Muzeum Narodowe w Krakowie), kūrinius skolino Lietuvos ir Lenkijos muziejai, archyvai ir kitos institucijos. Vasario 3-4 d. lankytojai kviečiami dalyvauti specialioje renginių programoje ir aplankyti parodą pigiau - bilietas kainuos tik 1 eurą.

Parodą išlydi diskusijų, ekskursijų ir kūrybinių užsiėmimų programa

Vasario 2 d., penktadienį
15 val. - ekskursija su parodos kuratore Giedre Jankevičiūte
Registracija į ekskursiją: https://forms.office.com/e/t5f45udMBS (Registracija baigta)

16:30 val. - ekskursija po parodą su NDG gide
Registracija į ekskursiją:https://forms.office.com/e/t5f45udMBS (Registracija baigta)

17:30 val.  - kultūros istorikės, fotografijos tyrinėtojos, parodų kuratorėsdr. Margaritos Matulytės vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai".

Bolesława ir Edmundas Zdanowskiai 1934 m. Vilniuje įsteigė bendrą fotostudiją, o 1945 m. repatrijavo į Lenkiją, tačiau per trumpą laiką fotografai sukaupė neįtikėtinai didelį vilnietišką tapatybę liudijantį vaizdų archyvą, sukūrė įtaigų lietuviško, lenkiško,žydiško, baltarusiško miesto įvaizdį. Paskaitoje, apžvelgiant Zdanowskių fotografijas, bus aptariamas vietinių gyventojų koloritas ir sapniška miesto atmosfera, socialiniai kultūriniai reiškiniai ir dramatiški įvykiai, kurie paradoksaliai kartojasi šiomis dienomis.
Renginys be registracijos

Vasario 3 d., šeštadienį
12 val. - kūrybinės dirbtuvės vaikams parodoje
Registracija: https://forms.office.com/e/Dbhg1UQdu1

16 val.- renginys iš susitikimų galerijoje ciklo "Dialogai apie meną". Tai "Vizualaus mąstymo strategijų" metodu grįsta diskusija, kurios dalyviai gali neturėti jokių žinių apie meną, tereikia noro žiūrėti į kūrinius ir kalbėtis. Renginys vyks lietuvių ir anglų kalba.
Registracija: https://forms.office.com/e/SyszD5xwQe

17 val. - ekskursija su parodos kuratore Giedre Jankevičiūte
Registracija į ekskursiją: https://forms.office.com/e/t5f45udMBS (Registracija baigta)

Vasario 4 d., sekmadienį   
14 val.- ekskursija po parodą su NDG gide
Registracija į ekskursiją:https://forms.office.com/e/t5f45udMBS (Registracija baigta)

Telefonas pasiteiravimui: +370 5 212 2997

Iliustracija:  Paroda "Vilnius, Wilno, Vilne 1918-1948. Vienas miestas - daug pasakojimų" Nacionalinėje dailės galerijoje. Nuotraukų autorė Gintarė Grigėnaitė (Lietuvos nacionalinis dailės muziejus)

NDG
2024 02 02

11:00 - 17:00

Paskutinė galimybė pamatyti tarptautinę parodą "Vilnius, Wilno, Vilne 1918-1948. Vienas miestas - daug pasakojimų" Nacionalinėje dailės galerijoje