Parodos "Moï Ver. Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" uždarymo renginiai

Parodos "Moi Ver. Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" uždarymo renginiai

 

Renginys Vilniaus knygų mugėje / Litexpo parodų rūmuose

Vasario 20 d., ketvirtadienis

15 val. Vilniaus knygų mugėje, "15min" forume (3 salėje) vyks Moišės Vorobeičiko (Moï Ver) autorinio albumo "Vilniaus žydų gatvė / The Ghetto Lane in Wilna" pristatymas. (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

Dalyvauja: Mindaugas Kvietkauskas, Lolita Jablonskienė, Nissan N. Perez, Yossi Raviv.


Renginiai Nacionalinėje dailės galerijoje

Vasario 21 d., penktadienis

14 val. ir 15.30 val. NDG Edukaciniame kube vyks kūrybinės dirbtuvės "Modernybės montažai pagal Moï Verą (Moshé Raviv Vorobeichic)".

Dirbtuves veda: Nissan N. Perez, Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Dalyvavimas - su galerijos bilietu. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

Vasario 22 d., šeštadienis

14 val. ir 15.30 val. "Modernybės montažai pagal Moï Verą (Moshé Raviv Vorobeichic)" NDG Edukaciniame kube.

Dirbtuves veda: Yossi Raviv, Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės), Gabrielius Kuliešius, Eglė Nedzinskaitė, Povilas Šnaras (NDG edukacijos centras).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Dalyvavimas - su galerijos bilietu. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

17 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Dalyvavimas - su galerijos bilietu. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

Vasario 23 d., sekmadienis

12 val. dirbtuvės pagal Aleksandro Rodčenko ir Sergėjaus Tretjakovo knygą "Animaux à Mimer" ("Самозвери" 1926, 2010, leid. MeMo, Les Trois Ourses, Prancūzija).
Dirbtuves veda: Yara Nascimento, Elena Selena (KNYGŲ ŠALIS), Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

13 val. pašnekesys parodoje su Moišės Vorobeičiko sūnumi Yossiu Ravivu. Ekskursija vyks anglų kalba. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

14 val. kūrybinės dirbtuvės "Modernybės montažai pagal Moï Verą (Moshé Raviv Vorobeichic)" NDG Edukaciniame kube.

Dirbtuves veda: Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės), Urtė Baranauskaitė, Gabrielius Kuliešius, Eglė Nedzinskaitė, Povilas Šnaras (NDG edukacijos centras).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

15 val. NDG auditorijoje vyks fotografijos istorikų ir kuratorių iš Lenkijos Adamo Mazuro ir Lukaszo Gorczycos pokalbis. Paskaitoje bus kalbama apie tradiciją nerodyti žydų lenkiškoje fotografijoje ir žydų buvimas lietuviškoje fotografijoje. Lektorius domina kaip litvakai funkcionuoja atrinktose nuotraukose, fotografijų cikluose ir reportažuose, taip pat - fotografijų albumuose. Paskaitoje bus žvilgtelėta į XIX amžiaus buitinę fotografiją, į mėgėjiškus XX-o amžiaus dokumentinius ciklus ir į šiuolaikinę meninę kūrybą. Vėlyvo Moišės Ravivo-Vorobeičiko "atradimo" fenomenas ir jo paroda Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje yra puiki proga aptarti aktualią, bet vis dar nežinomą bendros lietuvių-lenkų-žydų fotografijos istorijos temą. Pokalbis vyks anglų kalba.

Parodos partneriai: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Moišės Ravivo-Vorobeičiko šeimos archyvas (Izraelis), Knygų šalis, Tarptautinė Vilniaus knygų mugė.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: Lietuvos ambasada Izraelyje, Izraelio ambasada Vilniuje, Lenkijos institutas Vilniuje, Goethe's institutas Vilniuje, Kauno fotografijos galerija, Arctic Paper, Exterus.
Informaciniai rėmėjai: lrytas.lt, Media Traffic.

NDG ir VKM
2020 02 20

15:00

Vasario 20 - 23 d.  Nacionalinėje dailės galerijoje  ir Vilniaus knygų mugėje vyks parodos "Moï Ver. Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" uždarymo renginiai.