Dvi trumpalaikės parodos

Iki birželio 14 d. galerijos antrame aukšte, šalia nuolatinės ekspozicijos 1-osios salės, eksponuojama Vilniaus dailės akademijos scenografijos magistrantės Paulinos Turauskaitės instaliacija "Praradimai: vaizdas, garsas, erdvė" (kūrybinio projekto vadovė doc. Jurgita Gerdvilaite, teorinio darbo vadovė doc. dr. Dalia Ramute Karatajienė).

Vizualios garso instaliacijos tikslas yra nematančiųjų patirtis perteikti erdvėje, kuri apima sensorinius praradimus. Echolokaciniu principu keliaujama nuo vieno objekto prie kito. Tokiu būdu, vizualiai ir garsiškai patiriama ekspozicija, kurią sudaro penkios dalys. Kiekviena jų aktualizuoja tokius praradimus kaip: vaizdas fiksuojama garso sąveika ir ryšys su vaizdu, stabilumas orientacijos aplinkoje būsena ir erdves pajutimas. Trečiasis aptaria neapčiuopiamą vaizdą ir jo praradimą - susitelkiama į tūrinį objektą. Ketvirtasis deformuoja aiškų vaizdą ir atskleidžia vizualius defektus. Instaliaciją užbaigia imersinis objektas, kuris atskleidžia saugios aplinkos praradimą. Pastarasis įkvėpia vilties, kad net ir aklinoje tamsoje yra šviesos. Ekspoziciją galima patirti ir garsiniu vaizdavimu.

Iki birželio 18 d. galerijos šiauriniame vestibiulyje (šalia rūbinės) eksponuojami tarptautiniam architektūriniam konkursui "Ateities mokykla Ukrainoje" pateiktų 16 darbų.

Atviro, tarptautinio architektūrinio konkurso, kurį organizuoja Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Lietuvos architektų sąjunga, tikslas - išrinkti geriausią idėją adaptyviam naujos mokyklos projektui Ukrainoje. Adaptyvus projektas pasiūlys naujos mokyklos architektūrinių erdvių ir konstrukcijų sistemą, kuri galėtų būti įgyvendinta Ukrainoje daug kartų, projektą kaskart šiek tiek transformuojant ir individualiai pritaikant kiekvienai konkrečiai vietai - urbanistiniam, gamtiniam kontekstui, bendruomenės poreikiams. Projektą naujų mokyklų Ukrainoje statybai galės nemokamai naudoti savivaldybės, bendruomenės, galimi rėmėjai. Tokiu būdu siekiama ne tik sutaupyti lėšų ir laiko, bet ir sukurti šiuolaikinę, mokinių ir mokytojų poreikius geriausiai atitinkančią Ateities mokyklą Ukrainoje.

Daugiau informacijos apie konkursą: www.futureschoolforukraine.eu

Nuotraukoje - instaliacijos "Praradimai: vaizdas, garsas, erdvė" fragmentas

NDG
2024 06 14

 Praradimai

NDG erdvėse veikia dvi nedidelės bei laikinos ekspozicijos - VDA magistrantės baigiamojo darbo instaliacija ir tarptautinio architektūrinio konkurso darbai.