Blogi orai muziejuje

Big wind (c) Tomas Terekas

Nacionalinės dailės galerijos erdvėse praūš senovinio vėjo ir lietaus šuoras, įtraukiantis žiūrovą į du autorinius performansus bei kviečiantis audros akies ramybėje pasiklausyti vinile įrašytų teatriškai rekonstruoto klimato garsų.

Renginio programa suformuota palindromo principu, tad jo turinį galima patirti skirtinga seka - pradedant nuo naviguojamų orų Didžiojoje salėje, kartu su "Barometru" kylant aukštyn laiptais ir patirtį užbaigiant vinilinės plokštelės perklausa. Ir atvirkščiai - nuo vinilinės plokštelės perklausos kartu su "Barometru" leidžiantis žemyn į Arturo Bumšteino naviguojamą Didžiąją salę.

18:00 - performansas "Navigacijos" Didžiojoje salėje
18:30 - performansas "Barometras" laiptų erdvėje
18:50 - vinilinės plokštelės "Bad Weather Long Play" pristatymas kavinėje
19:20 - performansas "Barometer" laiptų erdvėje
19:40 - performansas "Navigacijos" Didžiojoje salėje

"Navigacijos"
Arturo Bumšteino performansas

Barokiniame teatre scenos darbininkais dažnai būdavo jūreiviai, valdantys scenos mechanizmus, lyg naviguotų burlaivį. Galerinėje performanso "Blogi orai" versijoje barokinės lietaus, vėjo ir griaustinio mašinos, judėdamos didelėje tuščioje erdvėje, seka tropinių ciklonų keliais ir palieka virš vandenyno pernešamų augalų sėklų pėdsakus. Senovinio klimato reiškiniai, stebimi iš nuolat kintančios perspektyvos, tampa daugialype patirtimi, ritualu, skirtu pasigrožėti.

Dalyvauja: Gailė Griciūtė, Greta Grinevičiūtė, Alanas Gurinas, Aaron Kahn, Gitis Bertulis
Instrumentų meistras: Ernestas Volodzka
Garso režisierius: Jurgis Tamošiūnas
Šviesų dailininkas: Julius Kuršis
Bendradarbiaujant su Kala Sound System

"Barometras"
Ivano Chengo performansas

"Barometras" - tai nauja erdvinė garsų poema, kurioje į kalbą žvelgiama kaip į slėgio sistemą. Joje toliau plėtojamos pirminiame "Blogų orų" libreto tekste aptariamos subjektyvumo ir argumentacijos klaidų temos. Performansas sukurtas Nacionalinės dailės galerijos laiptams, jame keliami klausimai apie pėdsakų, liekanų, nesaties matomumą bei takumą.

Dalyvauja Ivan Cheng

 "Bad Weather Long Play"
Vinilinės plokštelės pristatymas

Iš pasirinktų fragmentų, įrašytų repeticijų, kūrybinių dirbtuvių ar pasirodymų metu su nuolatos besikeičiančių septynių atlikėjų grupe Bumšteinas sudėlioja kūrinį, kurio procesams įgarsinti vietoje partitūrų pasitelkiami dinaminiai meteorologiniai žemėlapiai. Sceninis veiksmas kuriamas iš nematomų įvykių, komunikuojančių tarpusavyje audros kalba - audros, kuri pamažu tvenkiasi, kyla ir rimsta, palikdama pėdsaką mūsų ausyse - žymę ir judesį, kurio poveikis gali pranykti tik kitą dieną. (Salomé Voegelin)

Arturas Bumšteinas (1982) yra menininkas, dirbantis su garsu bei muzika. Jis domisi garso antropologija ir higginsiškąja intermedijos praktika. Arturas dirba muzikos, parodų, performanso, teatro bei radijo meno disciplinų sankryžose. Jo darbai buvo pristatyti įvairių festivalių ir organizacijų kontekstuose: Holland Festival, Unsound Festival, Ultraschall, Cricoteka, Operomanija, Deutschlandradio Kultur, ŠMC, galerija "Vartai", Berghain Kantine ir daugelio kitų. 2014 metais A. Bumšteinas buvo apdovanotasPalma Ars Acusticaprizu už radijo meno darbus, 2017 metais jis - Berlyno menininkų programos DAAD rezidentas, 2019 metais įvertintasBoriso Dauguviečio auskaruuž garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas. Nuo 2019 metų A. Bumšteinas - šiuolaikinės muzikos festivalio "Jauna muzika" meno vadovas.
www.refusenik.org

Ivan Cheng(1991, Sidnėjus)
www.ivancheng.com

Bilietus platina TIKETA. Bilietai privalomi norint pamatyti NDG Didžiojoje salėje vyksiantį performansą "Navigacijos", į kitas renginio dalis įėjimas nemokamas.
Rengėjai: Operomanija, Nacionalinė dailės galerija
Partneriai: Kala Sound System, Kirtimų kultūros centras
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

 

Rugsėjo 20 d., penktadienį, 14 val.

Barokinio teatro triukšmų mašinų kūrybinės dirbtuvės

2019 m. rugsėjo 20 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks kompozitoriaus ir garso menininko Arturo Bumšteino kūrybinės dirbtuvės, inspiruotos barokinio teatro triukšmų mašinų performanso "Blogi orai".

Kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose dalyviai bus supažindinti su barokinio teatro triukšmų (vėjo, lietaus, jūros, griaustinio) mašinomis, kviečiami dalyvauti vaikai ir jaunimas nuo 10 iki 20 metų. Kartu su performanso "Blogi orai" atlikėjais A. Bumšteinas kvies dalyvius improvizuoti pagal meteorologinius žemėlapius, imituojant įvairias gamtos stichijas. Dirbtuvių pabaigoje įvyks nedidelis "Blogų orų"jam session.

Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau būtina registracija el. paštu noa@noa.lt (vietų skaičius ribotas).

Dalyvių amžius:10-20 metų

Organizatoriai: Operomanija, Nacionalinė dailės galerija

Rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, knygynų tinklas "Vaga", Caffeine

NDG
2019 09 19

18:00

Blogi orai muziejuje