Ar tai kolonializmas?

Ar tai kolonializmas?

 

Kūrybinėse dirbtuvėse bus gilinamasi į skirtingus būdus, kuriais skleidžiami kolonijiniai pasakojimai. Ar kultūra gali būti instrumentalizuota ir naudojama kaip priemonė primesti kolonijinį požiūrį? Ar įmanoma pademonstruoti kultūrinį pranašumą pasitelkiant nacionalinius patiekalus? Ar fotografo pasirinkta vizualinė strategija gali būti įvardijama kaip kolonijinis žvilgsnis? Siekdami atsakyti į šiuos klausimus ir iškelti kitus, dar sudėtingesnius, aptarsime vizualinius sprendimus, randamus artimoje aplinkoje (naujienų portaluose, viešai erdvei skirtuose kūriniuose ir kt.) ir archyvine medžiaga paremtoje Dostlievų kūryboje.

Andrii Dostliev ir Lia Dostlieva yra Ukrainos menininkai, šiuo metu gyvenantys Poznanėje, Lenkijoje. Lia taip pat yra kultūros antropologė ir eseistė. Pagrindinės jos tyrimų sritys - trauma, postatmintis ir atstovavimas pažeidžiamoms grupėms. Jos kūryba apima įvairias medijas, įskaitant fotografiją, instaliacijas ir tekstilės skulptūras. Savo darbus ji yra rodžiusi Vokietijoje, Italijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Austrijoje ir kitur. Andrii taip pat yra fotografijos tyrinėtojas ir kuratorius. Jis yra baigęs informatiką ir grafinio dizaino studijas, pagrindinės domėjimosi sritys: atmintis, trauma ir tapatybė - tiek asmeninė, tiek kolektyvinė. Andrii dirba su įvairiomis medijomis, savo darbus yra rodęs Ukrainoje, Lenkijoje, Austrijoje, Čekijoje ir kitur.

Šiuo metu Andrijaus Dostlievo ir Lijos Dostlievos kūriniai yra rodomi parodoje "Sudėtingos praeitys. Susiję pasauliai" (Nacionalinė dailės galerija, 2022 04 29 - 08 28).

Dirbtuvės yra projekto "From Complicated Past Towards Shared Futures" dalis. Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Europos sąjungos programa "Kūrybiška Europa".

Dirbtuvės vyks anglų kalba. Renginys nemokamas. Registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

Iliustracija: Lia Dostlieva, Andrii Dostliev. "Juoda ant prūsų mėlynos", 2020

NDG
2022 06 17

18:00-20:00

 

Ar tai kolonializmas?
Menininkų Lijos Dostlievos ir Andrijaus Dostlievo (Ukraina / Lenkija) vedamos kūrybinės dirbtuvės jaunimui ir suaugusiems