Albumo "Esu Savickas. Ir man to užtenka" pristatymas

Esu Savickas ir man to užtenka

 

Monografija "Esu Savickas. Ir man to užtenka" yra 2019 m. valstybės minimų datų programos, skirtos paminėti Lietuvos tapybos klasiko, menotyros daktaro, profesoriaus Augustino Savicko (1919-2012) šimtąsias gimimo metines, dalis.

Monografijoje siekiama aktualizuoti A. Savicko kūrybos palikimą ir pažvelgti į jį nauju aspektu: nesilaikant žanrų hierarchijos, aptarti kūrėjo individualaus stiliaus formavimąsi ir kaitą, remiantis istoriniu kontekstu, asmenine dailininko patirtimi ir kitų apie jį rašiusių autorių įžvalgomis. A. Savicko kūrybos palikimas negali būti vertinamas vienareikšmiškai: dailininkas buvo įvairių istorinių laikotarpių, politinių santvarkų, socialinių situacijų dalyvis ir liudininkas. Kūrybos kelią pradėjęs XX a. penktame dešimtmetyje, sovietinėje Lietuvoje buvo jau brandus žmogus, už savo pečių turėjęs prigimtinį dviejų kultūrų (lietuvių ir žydų) palikimą ir nemenką asmeninių išgyvenimų bagažą, kas neišvengiamai paliko pėdsakų jo kūryboje. Monografijoje publikuojami tik tapybos kūriniai, sugrupuoti pagal pasirinktą struktūrą, kuri suformuota kaip Amžinojo keleivio, ieškančio Prarasto rojaus, linija.

Monografiją "Esu Savickas. Ir man to užtenka" 600 egz. tiražu išleido VšĮ "Savicko paveikslų galerija" (teksto autorė dr. Danutė Zovienė, sudarytojai - D. Zovienė ir Raimondas Savickas). Monografijos leidybą rėmė Lietuvos kultūros ministerija, privatūs asmenys, spausdino UAB "Petro ofsetas".

Iliustracijoje - knygos viršelio fragmentas

NDG auditorija
2019 11 15

11:00

Lapkričio 15 d., 11 val., NDG auditorijoje vyksiančios parodos "Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas" atidarymui skirtos spaudos konferencijos metu bus pristatyta knyga "Esu Savickas. Ir man to užtenka".