Filmų programa: Vis dar čia

Screening programme: Still Here

Ši filmų programa - tai dalis Rupert organizuojamos tęstinės projektų ir renginių serijos, skirtos rūpesčio, tarpusavio priklausomybės, negalios temoms ir jų plėtojimo kūrybinėse praktikose aptarimui.

Praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje teoretikas, queer kultūros ir negalios temų tyrinėtojas Robert McRuer pristatė terminą "crip", kurio vartojimas ilgainiui tapo vyraujančių sveikatos, kūno bei funkcionavimo apibrėžimų kritikos instrumentu. Etimologiškai "crip" siejamas su "cripple" (lt. luošys), o jo vartojimu viešojoje erdvėje siekiama reabilituoti žeminantį atspalvį turintį žodį.

Renginio metu išvysite šešių jaunų kūrėjų filmus, kuriuose menininkai kalba iš "pažeidžiamo", "sergančio", "neįgaliojo" ar "marginalo" pozicijų, bei klausia, kaip kalbėjimas būtent iš jų, leidžia pasipriešinti ar pasiūlyti alternatyvas visuomenės nusistatymams, ką reiškia būti "normaliu" ir "funkcionuojančiu" visuomenės nariu. Filmuose nagrinėjamos temos ir problemos grįžta prie feministinio aforizmo "tai, kas asmeniška, yra politiška" bei pabrėžia negalios, sveikatos bei "galėjimo" socialinių modelių problematiškumą.

DALYVIAI:
Avni Dauti ir Rebecca Vaughan
Sophie Hoyle
Leah Clements
Milda Januševičiūtė
Abri de Swardt

*Filmai bus rodomi originalo kalba (anglų). Renginio metu bus pateiktos filmų angliško teksto transkripcijos. Avni Dauti ir Rebecca Vaughan filmo peržiūros su vertimu į lietuvių gestų kalba bus organizuojamos kitomis datomis bendradarbiaujant su "Lietuvos kurčiųjų draugija" bei Kauno menininkų namais.

Filmų aprašymai: http://rupert.lt/lt/screening-programme-still-here/

Filmų programą sudarė: Rupert kuratorių komanda (Yates Norton, Adomas Narkevičius, Kotryna Markevičiūtė)

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Renginio partneris - Nacionalinė dailės galerija

NDG auditorija
2019 04 17

17:30

Rupert kviečia į rezidentų bei alternatyvios edukacijos alumnų trumpametražių filmų programą "Vis dar čia". Renginys vyks balandžio 17 d. 17:30, Nacionalinės dailės galerijos kino salėje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Filmų programa truks apie 50 min. Jei turite specialių reikalavimų susijusių su judėjimo ar kitomis negaliomis, kviečiame rašyti į info@rupert.lt.