Six Chairs Books susitikimai: Natalijos Arlauskaitės knygos „Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine"

Dalyvauja: autorė Natalija Arlauskaitė, knygos dizainerė Agnė Dautartaitė-Krutulė ir fotografijos istorikė, NDG kuratorė Ieva Mazūraitė-Novickienė. Pokalbį moderuoja Justina Zubaitė (Six Chairs Books)

Draugė neseniai papasakojo juokelį, jog naujausia VU TSMPI profesorės Natalijos Arlauskaitės knyga yra "copy-proof", nes baltas raides juodo popieriaus fone vargu, ar dauginsime kopijuokliu. Šiame susitikime kviečiame pasikalbėti apie akademinės monografijos ir grafinio dizaino santykį, turinio ir formos sprendinius, skaitymo mechaniką bei tikras ir menamas ribas, kurias brėžiame vaizduodamiesi akademinę literatūrą. Ko tikimės į rankas griebdami tarpdisciplininę studiją? Ar reikalingos visiems įprastos plačios paraštės: ir kviečiančios papildyti tekstą savais komentarais, ir savaip bauginančios? Kodėl legendinis menotyros žurnalas "October" ligšiol nespausdina spalvotų vaizdų reprodukcijų? Ir kokį vaidmenį vaizdai-atvirukai atlieka mūsų aptariamoje knygoje?

Daugiau apie knygą "Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine" (Vilniaus universiteto leidykla, 2020): Ar galima įžvelgti valstybę nuotraukoje iš šeimos albumo? Kaip žiūrėti į fotografijas iš represijų archyvų? Knyga analizuoja, kaip žlugusių politinių režimų fotografija apmąstoma šiuolaikiniame dokumentiniame kine. Pagrindinis dėmesys tenka represinių institucijų darytoms nuotraukoms ir privatiems, šeimos fotografijų archyvams. Įvairūs būdai pakartotinai naudoti šias nuotraukas archyvinėje dokumentikoje, animacijoje ir šiuolaikiniame mene siejami su galios ir žinojimo formomis, kurias šios fotografijos dokumentuoja ir liudija. Fotografinių archyvų perdirbimas siūlo klausti, kaip šios formos išardomos ir kokios naujos kuriamos. Lietuviškoji medžiaga aptariama greta Portugalijos, Kambodžos, Rusijos, Suomijos, Vokietijos iš kitų šalių dokumentinio kino, animacijos ir šiuolaikinio meno projektų, dirbančių su fotografijos archyvais. Tarpdisciplininė studija skirta skaitytojų auditorijai, besidominčiai medijų, vizualumo, istorijos, politikos, socialinės kritikos studijomis.
Renginio partneris - Nacionalinė dailės galerija


Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija: https://docs.google.com/.../1vGZsqRprpODBp31c.../viewform...


Primename, jog renginio metu privaloma laikytis visų saugumo rekomendacijų: dėvėti veido kaukes, dezinfekuoti rankas bei išlaikyti saugų atstumą nuo kitų dalyvių.

NDG - Six Chairs Books
2020 10 22

18.00

Nuožmi taika

Ketvirtadienį, spalio 22 d. 18 val. @ Six Chairs Books, Nacionalinėje dailės galerijoje kviečia į pokalbį apie Natalijos Arlauskaitės  naujausią knygą "Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine".