Claudios Heinermann knygos "Sibiro tremtys" pristatymas

Claudios Heinermann "Sibiro tremtys - I dalis Lietuva"

 

"Sibiro tremtys" - tai jau antras Nyderlanduose gyvenančios vokiečių menininkės fotoprojektas, susijęs su tragiškomis Baltijos šalių patirtimis XX a. 2015 m. C. Heinermann išleido didelio susidomėjimo sulaukusį fotografijų albumą "Vilko vaikai. Pokario istorija" (Wolfskinder A Post-War Story), kuriame pasakojama apie našlaičiais likusius vaikus iš Rytų Prūsijos II Pasaulinio karo ir pokario metais prieglobstį radusius Lietuvos ūkininkų namuose. C. Heinermann (g. 1967, Iserlohne, Vokietijoje) 1986-1991 studijavo menus Dailės akademijoje Enschedėje, Nyderlanduose. 2004-2006 dokumentinės fotografijos žinias gilino Amsterdamo Fotoakademijoje.  Nuo tada įsitraukė į ilgalaikius tiriamosios dokumentikos projektus, ypač ją domina XX amžiaus karų ir genocidų istorijos ir jų pasekmės. Yra sukūrusi fotografinius projektus apie Ruandą, Srebrenicos žudynes ir kitas XX a. karų tragedijas.

Nacionalinėje dailės galerijoje pristatoma nauja C. Heinermann knyga yra pirmoji trilogijos apie trėmimus iš Baltijos šalių į Sibirą Sibiro tremtys dalis. Šioje knygoje pateikiama šešių trėmimus išgyvenusių lietuvių - Irenos Valaitytės, Nijolės Lelkaitės, Jono Markausko, Viliaus Kairio, Jono Puodžiaus ir Vaidučio Kasperavičiaus† portretai, fotografės kelionių po Altajų ir Jakutiją nuotraukos, tremtį išgyvenusio Gintauto Martynaičio piešiniai ir daugybė dar neskelbtų archyvinių nuotraukų. Knygoje surinkta medžiaga leidžia pažvelgti į praeitį ir fotografės užfiksuotą dabartį. Autorė liudininkų pasakojimus papildo archyvine medžiaga ir  autorinėmis nuotraukomis iš aplankytų vietų, kuriose vyko jų istorijos.

Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis. Įėjimas laisvas, be registracijos.

Daugiau informacijos tel.: (85) 2122997, Claudia Heinermann tel.: +31 6 26830952, el. p. claudiaheinermann@gmail.com

NDG auditorija
2020 03 05

18:00

Kovo 5 d. 18 val.  Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje vyks fotografės  Claudios Heinermann  naujausio albumo "Sibiro tremtys - I dalis Lietuva" pristatymas. Renginyje dalyvaus profesorius Vytautas Landsbergis, Nyderlandų karalystės ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach,  "Misija Sibiras" vadovas Arnoldas Fokas, Okupacijos ir laisvės kovų muziejaus atstovė Ramunė Drauciūnaitė ir fotografė Claudia Heinermann. Pokalbį moderuos Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis.