2024 02 02
Vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai"
17:30  val.
NDG auditorija

Kultūros istorikės, fotografijos tyrinėtojos Margaritos Matulytės vieša paskaita "Fotografų Bolesławos ir Edmundo Zdanowskių vilnietiškos tapatybės lydinys: tuteišiai, karo atbėgėliai, raupsuotųjų palaikai, Drėma ir miesto mūrai"  - parodos "Vilnius, Wilno, Vilne 1918 - 1948. Vienas miestas - daug pasakojimų" uždarymo renginių programoje.


Daugiau informacijos >
2024 07 20
Didžiosios NDG parodos atidarymo renginiai: dr. Arūno Gelūno ir dr. Raphael Koenig paskaitos
14:00  val.
NDG auditorija

Naujos didžiosios Nacionalinės dailės galerijos parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į šios parodos kuratoriaus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus dr. Arūno Gelūno ir psichinės sveikatos ir meninės kūrybos sąsajų tyrinėtojo dr. Raphael Koenig paskaitas.Daugiau informacijos >
2024 07 20
Filmo „Astro vaikis: drąsuolis kosmose“ (1964) peržiūra
17:00  val.
NDG auditorija

Vaikis

Didžiosios Nacionalinės dailės galerijos vasaros sezono parodos "Gražuolės, pamėklės ir samurajai" atidarymo proga kviečiame jus į animacinio filmo "Astro vaikis: drąsuolis kosmose", sukurto pagal mangos dievo Osami Tezukos mangą ir TV serialą, peržiūrą. Filmą pristatys parodos kuratorius dr. Arūnas Gelūnas.


Daugiau informacijos >
2024 07 16
Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita „Edo idėja šiuolaikiniame japonų mene ir vizualiojoje kultūroje“
18.00  val.

Dr. Gennifer Weisenfeld paskaita  

2024 m. liepos 25 d., ketvirtadienį, 18 val.  

Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.

Edo laikotarpis - istorinė Japonijos epocha, trukusi nuo 1603 iki 1868 m., bet kartu tai buvo ir idėja. Šioje paskaitoje "Edo idėja" pristatoma kaip išradimas - arba išradimų virtinė per tam tikrą laiką, - kuris sujungė pamatines japonų savybes ir vertybes, kad būtų šie būtų įprasminti nūdienos laiku


Daugiau informacijos >