2022 06 02
Pokalbis parodoje su Algimantu Kunčiumi ir Romualdu Požerskiu
17:00  val.
NDG

Birželio 2 d. 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje šiuo metu veikiančioje parodoje "Neramūs kūnai. Rytų Vokietijos fotografai 1980 - 1989" vyks susitikimas ir pokalbis su lietuvių fotografais Algimantu Kunčiumi ir Romualdu Požerskiu.


Daugiau informacijos >
2022 06 07
Susitikimas su filmo "Ilgas laikas" autore Tina Bara
17:30  val.
NDG Auditorija

Birželio 7 d. 17:30 val. Nacionalinėje dailės galerijos auditorijoje vyks susitikimas su šiuo metu veikiančios parodos "Neramūs kūnai. Rytų Vokietijos fotografai 1980 -1989" viena iš dalyvių fotografe Tina Bara ir kuratore Sonia Voss.


Daugiau informacijos >
2022 09 10
Diskusijų programa „Empatijos žemėlapis: matyti, girdėti, suprasti, pasakoti“
12:00 - 17:30  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 10 d. Nacionalinėje dailės galerijoje - speciali VGS diskusijų programa "Empatijos žemėlapis: matyti, girdėti, suprasti, pasakoti". Būtent šios pokalbių sesijos apibendrins 2022 m. VGS programos esmę, kviesdamos išgirsti pačių kūrėjų, meno edukatorių, terapeutų, psichologų, netgi karių požiūrį į empatijos klausimus.


Daugiau informacijos >
2022 11 03
Architektūros fondo pokalbių ciklas „Puikioji klaida“
19:00  val.
NDG Auditorija

Lapkričio 3 - gruodžio 1 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbių ciklas "Puikioji klaida".


Daugiau informacijos >
2022 11 03
Andriaus Ropolo paskaita „Improvizuok. Prisitaikyk. Įveik.”
19:00  val.
NDG Auditorija

Lapkričio 3 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbis, kuris prasidės architekto Andriaus Ropolo paskaita "Improvizuok. Prisitaikyk. Įveik."


Daugiau informacijos >
2022 11 10
AP29: Hans Ibelings "Šiuolaikinė architektūra, planetos šiltėjimas, ekologinio nuosmukio tendencijos"
19:00  val.
NDG Auditorija

Lapkričio 10 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks Architektūros fondo organizuojamas pokalbis, kuris prasidės architektūros istoriko ir kritiko Hans Ibelings paskaita "Šiuolaikinė architektūra, planetos šiltėjimas, ekologinio nuosmukio tendencijos"


Daugiau informacijos >

 Architektūros fondo pokalbių ciklas

Visiems yra įprasta siekti tobulumo, kitaip tariant nuolat norima išvengti klaidų, o suklydus siekiama nutylėti. Architektūrinėje praktikoje klaida gali būti itin skausminga, todėl architektui kaip specialistui klysti negalima. Tačiau ar baimė klysti ir garsiai kalbėti apie nesėkmes nesuvaržo architektų kūrybinės laisvės? Galbūt klaida visgi gali lydėti ir sėkmingo rezultato link?

Ar paperkančios vizualizacijos ir skambūs pavadinimai garantuoja kokybišką architektūrą? Kur mus nuvedė modernistinis užmojis statyti daug ir naujai? Galbūt klaida galima laikyti ir tam tikras paraštėse paliktas, nerealizuotas idėjas? Gal jos ir yra tikrasis atspirties taškas progresui?

Dvidešimt devintas pokalbių ciklas, lydimas oksimorono "Puikioji klaida", kvies susimąstyti, kodėl net ir architektūriniuose procesuose yra svarbu išmokti klysti bei atskleis, jog klaida žvelgiant iš laiko perspektyvos gali tapti ir didžiąja sėkme.

Lapkričio 3 d., 19 val. - architekto Andriaus Ropolo paskaita "Improvizuok. Prisitaikyk. Įveik."

Lapkričio 10 d., 19 val. - architektūros istoriko ir kritiko Hans Ibelings paskaita "Šiuolaikinė architektūra, planetos šiltėjimas, ekologinio nuosmukio tendencijos".

Lapkričio 17 d., 19 val. - menotyrininkės Virginijos Januškevičiūtės paskaita "Architektūra Valdo Ozarinsko žvilgsniu".

Lapkričio 24 d., 19 val. - architekto David Basulto paskaita "Mastelį keičianti architektūra".

Gruodžio 1 d., 19 val. - klinikinio psichologo Vitalijaus Gafurovo paskaita "Kaip bijoti klysti?".

Renginiai nemokami. Pokalbiai vyks lietuvių arba anglų kalbomis. Išsamiau apie pokalbių ciklą - čia.