2022 06 18
Kino programa „Kontravaizdai“. Alternatyvūs vaizdai. Pogrindinis VDR kinas, 1980-89
16:00  val.
NDG Auditorija

Birželio 18 d. 16 val. NDG auditorijoje vyks Rytų Vokietijos eksperimentinių filmų programa "Kontravaizdai" (Gegenbilder) iš Rytų Vokietijos eksperimentinių filmų archyvo EX.ORIENTE.LUX. Programą sudarė ir pristatys archyvo įkūrėjas, kuratorius, muzikantas, kino kūrėjas ir kritikas Clausas Löseris.  Programoje bus rodomi  Gino Hahnemanno, Cornelijos Schleime, Volkerio Lewandowsky, Clauso Löserio ir Thomo Wernerio filmai.


Daugiau informacijos >
2022 09 08
Paskaita ir filmų programa „Poilsis Kuršių nerijoje ir Kuršių nerija filmuose"
18:00  val.
NDG Auditorija

Dr. Audriaus Dambrausko paskaita ir filmų programa "Poilsis Kuršių nerijoje ir Kuršių nerija filmuose".


Daugiau informacijos >
2022 11 09
dėl grožio? Filmų programa (N18) ir diskusija
18:00  val.
NDG Auditorija

dėl grožio? Vilniaus trumpųjų filmų festivalio programos "Kūniški žaidimai" peržiūra ir diskusija


Daugiau informacijos >
2022 11 16
dėl grožio? Filmo „Panų gauja“ peržiūra
18:00  val.

Filmo "Panų gauja" (2022) peržiūra


Daugiau informacijos >
2022 11 26
Filmo „Gustoniai Gustoniuose“ peržiūra
16:00  val.
NDG Auditorija

2022 m. lapkričio 26 d., 16 val. NDG kviečia į menininko Dariaus Žiūros dokumentinio filmo "Gustoniai Gustoniuose" seansą ir susitikimą su filmo autoriumi.


Daugiau informacijos >

Poilsis Kuršių nerijoje ir Kuršių nerija filmuose

 

Veikiausiai ne vienas mūsų esame bent kartą vasaroję nuostabiame Lietuvos kampelyje, į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Kuršių nerijos pusiasalyje. Veikiausiai ne vienas mūsų iš savo atostogų parsivežėme "suvenyrų" - vaizdo įrašų išmaniuosiuose telefonuose, kuriais dalinomės socialiniuose tinkluose ar saugojome atminčiai. Mes - ne vieninteliai.

Kuršių nerija kaip kurortas formavosi XIX a. pabaigoje, tuo pačiu metu, kai pasaulyje gimė kinas. Susidūrimas buvo neišvengiamas. Kurortas ne tik reklamuotas kine - vizualus pusiasalis į save traukė ir kino gamintojus. Žinoma, jog per kone šimtmetį Kuršių nerijoje nufilmuota virš pusės tūkstančio vaidybinių ir dokumentinių, trumpų ir ilgų, tylių ir garsinių, televizijos ir kino filmų.

Apie tai, kaip poilsiavimo ypatumai ("patalai") ir kurorto istorija ("purslai") atsispindi Kuršių nerijoje filmuotuose filmuose, specialiai parodai "Patalai ir purslai. Laisvalaikis XX-XXI a. Lietuvos dailėje" skirtoje paskaitoje ir filmų programoje pasakos istorikas, archyvaras dr. Audrius Dambrauskas.

Renginys nemokamas, be registracijos.

Paroda "Patalai ir purslai. Laisvalaikis XX-XXI a. Lietuvos dailėje" Nacionalinėje dailės galerijoje veikia iki spalio 2 d.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.