2020 01 16
Printi ir Gianni! Camillo Frigeni kūrybinės dirbtuvės
14:00  val.
NDG

Printi - tai Camillo Frigeni sukurta grafikos "įrankių dėžė", skirta supažindinti žmones su tipografijos istorija ir daiktais, atlikusiais neįkainojamą vaidmenį žmonijos kultūros raidoje.
Kūrybinių dirbtuvių dalyviai sužinos, kas sieja Printi ir "Čipolino nuotykių" autorių Džanį Rodarį, taip pat linoraižinio technika kurs knygos viršelį.

2020 m. sausio 16 d. 14 val. Nacionalinėje dailės galerijoje
Dirbtuvės skirtos vaikams nuo 12 metų (net ir suaugusiems vaikams!)
Renginys vyks anglų kalba.
Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija el. paštu edukacija@ndg.lt.


Daugiau informacijos >
2020 01 24
Augustino Savicko parodos uždarymo renginiai
17.00  val.
NDG

Sausio 24-26 d. NDG rengiamas svetingas savaitgalis, skirtas parodos "Dirbtuvė. Kūrinio genezė. Augustinas Savickas" uždarymui. Šia proga vyks nemokamos ekskursijos, Editos Mildažytės filmo "Sujungęs amžius" peržiūros ir kūrybinės dirbtuvės.


Daugiau informacijos >
2020 02 01
Parodos "Blind Date" uždarymo speciali programa
13:00; 15:00  val.
NDG

Taktilinė paroda "Blind Date" uždaroma jau šį savaitgalį. Kviečiame į renginius, kurie visi skirti regos negalią turintiems ir jos neturintiems, amžius norintiems dalyvauti taip pat ne kliūtis.


Daugiau informacijos >
2020 02 15
NDG – pirma akcijos SU-MENĖK stotelė
11.00-19.00  val.
NDG

 

Nuo sausio 31-os dienos Vilniuje prasidės ir iki kovo 1-os vyks SU-MENĖK akcija. Nacionalinė dailės galerija - pirma maršruto stotelė!


Daugiau informacijos >
2020 02 07
NDG duris atveria knygynas "Six Chairs Books"
11:00 - 19:00  val.
NDG

Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) duris atveria atsinaujinęs knygynas, kuriuo pradeda rūpintis nepriklausoma leidybos platforma "Six Chairs Books".  Knygynas lankytojams pasiūlys ne tik unikalų meno krypties leidinių asortimentą, bet ir papildomą kultūrinių renginių programą.


Daugiau informacijos >
2020 03 01
Gražiausių Švedijos knygų ekspozicija
11.00-19.00  val.
NDG

 

Iki kovo 8 d. NDG veikia 2018 metais išleistų gražiausių Švedijos knygų ekspozicija.


Daugiau informacijos >
2020 02 15
Kūrybinės dirbtuvės „Kultūros renginys: kaip sukurti reiškinį?“
12:00  val.
NDG

 

Vasario 15 d. 12 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Vilniaus tarptautinio kino festivalio "Kino pavasaris" generalinio direktoriaus Algirdo Ramaškos kūrybinės dirbtuvės "Kultūros renginys: kaip sukurti reiškinį?"


Daugiau informacijos >
2020 02 20
Parodos "Moï Ver. Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" uždarymo renginiai
15:00  val.
NDG ir VKM

Vasario 20 - 23 d.  Nacionalinėje dailės galerijoje  ir Vilniaus knygų mugėje vyks parodos "Moï Ver. Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" uždarymo renginiai.


Daugiau informacijos >
2020 03 11
K11 renginiai NDG
11.00-17.00  val.
NDG

K11 2020 NDG

Kovo 11 d. Nacionalinėje dailės galerijoje - specialūs šventiniai renginiai.


Daugiau informacijos >
2020 06 04
Katiniškas savaitgalis
11:00 - 19:00  val.
NDG

Katiniškas savaitgalis

Birželio 4-6 dienomis Nacionalinė dailės galerija kviečia į "Katiniškąjį savaitgalį", skirtą atsisveikinti su dailininko Lino Leono Katino paroda "Raudona krisdama virsta balta".


Daugiau informacijos >
2020 06 20
Judesio seminaras. Džiaugsmas kalbėtis
11.00-14.00  val.
Low Air šokio mokykla

Solo darbas 'Kodėl verkiu?', choreografija: G. Šmitaitė, nuotrauka: Kris Moor, STL teatras, 2019 m. Talinas

Ar jums 50+? Ar domitės judesiu?
Kviečiame į dar vieną judesio seminarą vyresniųjų auditorijai.
LAIKAS IR VIETA: 

2020 m. birželio 20 ir 21 d. 11:00 - 14:00 val.
Low Air šokio mokykla | Teatras, Gedimino pr. 2A (lll aukštas), Vilnius

Judesio seminaras - Rūtos Junevičiūtės parodos "Aisopika" dalis.


Daugiau informacijos >
2020 06 27
Parodos "Aisopika" uždarymo renginiai
12.00, 16.00  val.
NDG

Parodos "Aisopika" uždarymo renginiai

Birželio 28 d. Nacionalinėje dailės galerijoje baigiama demonstruoti menininkės Rūtos Junevičiūtės paroda "Aisopika". Ta proga birželio 27 d. Nacionalinė dailės galerija kviečia į parodos uždarymui skirtą renginių programą. Joje numatytos kūrybinės dirbtuvės šeimoms apie erdvę ir jos kuriamus pojūčius, ir pačios autorės vedama ekskursija po parodą. Menininkė ekskursijos metu bandys atsakyti į kylančius klausimus apie daugialypę kultūrinę Ezopo kalbos reikšmę šiuolaikiniame mene.


Daugiau informacijos >

Parodos "Moi Ver. Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" uždarymo renginiai

 

Renginys Vilniaus knygų mugėje / Litexpo parodų rūmuose

Vasario 20 d., ketvirtadienis

15 val. Vilniaus knygų mugėje, "15min" forume (3 salėje) vyks Moišės Vorobeičiko (Moï Ver) autorinio albumo "Vilniaus žydų gatvė / The Ghetto Lane in Wilna" pristatymas. (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

Dalyvauja: Mindaugas Kvietkauskas, Lolita Jablonskienė, Nissan N. Perez, Yossi Raviv.


Renginiai Nacionalinėje dailės galerijoje

Vasario 21 d., penktadienis

14 val. ir 15.30 val. NDG Edukaciniame kube vyks kūrybinės dirbtuvės "Modernybės montažai pagal Moï Verą (Moshé Raviv Vorobeichic)".

Dirbtuves veda: Nissan N. Perez, Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Dalyvavimas - su galerijos bilietu. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

Vasario 22 d., šeštadienis

14 val. ir 15.30 val. "Modernybės montažai pagal Moï Verą (Moshé Raviv Vorobeichic)" NDG Edukaciniame kube.

Dirbtuves veda: Yossi Raviv, Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės), Gabrielius Kuliešius, Eglė Nedzinskaitė, Povilas Šnaras (NDG edukacijos centras).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Dalyvavimas - su galerijos bilietu. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

17 val. ekskursija po parodą su NDG gidu. Dalyvavimas - su galerijos bilietu. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

Vasario 23 d., sekmadienis

12 val. dirbtuvės pagal Aleksandro Rodčenko ir Sergėjaus Tretjakovo knygą "Animaux à Mimer" ("Самозвери" 1926, 2010, leid. MeMo, Les Trois Ourses, Prancūzija).
Dirbtuves veda: Yara Nascimento, Elena Selena (KNYGŲ ŠALIS), Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

13 val. pašnekesys parodoje su Moišės Vorobeičiko sūnumi Yossiu Ravivu. Ekskursija vyks anglų kalba. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

14 val. kūrybinės dirbtuvės "Modernybės montažai pagal Moï Verą (Moshé Raviv Vorobeichic)" NDG Edukaciniame kube.

Dirbtuves veda: Gintas Kavoliūnas (Atviros fotografijos dirbtuvės), Urtė Baranauskaitė, Gabrielius Kuliešius, Eglė Nedzinskaitė, Povilas Šnaras (NDG edukacijos centras).

Renginys yra KNYGŲ ŠALIES edukacinės programos Vilniaus knygų mugėje dalis. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 12 metų ir suaugusiems. Būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

15 val. NDG auditorijoje vyks fotografijos istorikų ir kuratorių iš Lenkijos Adamo Mazuro ir Lukaszo Gorczycos pokalbis. Paskaitoje bus kalbama apie tradiciją nerodyti žydų lenkiškoje fotografijoje ir žydų buvimas lietuviškoje fotografijoje. Lektorius domina kaip litvakai funkcionuoja atrinktose nuotraukose, fotografijų cikluose ir reportažuose, taip pat - fotografijų albumuose. Paskaitoje bus žvilgtelėta į XIX amžiaus buitinę fotografiją, į mėgėjiškus XX-o amžiaus dokumentinius ciklus ir į šiuolaikinę meninę kūrybą. Vėlyvo Moišės Ravivo-Vorobeičiko "atradimo" fenomenas ir jo paroda Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje yra puiki proga aptarti aktualią, bet vis dar nežinomą bendros lietuvių-lenkų-žydų fotografijos istorijos temą. Pokalbis vyks anglų kalba.

Parodos partneriai: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Moišės Ravivo-Vorobeičiko šeimos archyvas (Izraelis), Knygų šalis, Tarptautinė Vilniaus knygų mugė.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: Lietuvos ambasada Izraelyje, Izraelio ambasada Vilniuje, Lenkijos institutas Vilniuje, Goethe's institutas Vilniuje, Kauno fotografijos galerija, Arctic Paper, Exterus.
Informaciniai rėmėjai: lrytas.lt, Media Traffic.