2020 02 11
Paskaita „Muziejų raida Prancūzijoje ir švietimo veikla muziejuose"
16:00  val.
NDG auditorija

Nacionalinėje dailės galerijoje Prancūzų Institutas Lietuvoje / Institut Français de Lituanie direktorius Jean-Marie Sanie skaitys paskaitą "Muziejų raida Prancūzijoje ir švietimo veikla muziejuose".


Daugiau informacijos >
2020 09 16
Paskaita „Fin de siècle judėjimas: įtakos ir pasekmės“
18.00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 16 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks Vilniaus universiteto Filosofijos instituto doktoranto Alfredo Buiko paskaita "Fin de siècle judėjimas: įtakos ir pasekmės".


Daugiau informacijos >
2020 09 17
Paskaita „Aš – esu – lietuvis – Adomas Varnas...“: refleksijos apie XX a. pradžios lietuvių menininkus Krokuvoje, Paryžiuje, Sankt Peterburge"
18.00  val.
NDG Auditorija

Rugsėjo 17 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks istorikės ir publicistės Vidos Girininkienės vieša paskaita "Aš - esu - lietuvis - Adomas Varnas...": refleksijos apie XX a. pradžios lietuvių menininkus Krokuvoje, Paryžiuje, Sankt Peterburge".


Daugiau informacijos >

Paskaita

Nacionalinė dailės galerija pradeda tarptautinės parodos "Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė" paralelinę renginių programą.

XIX amžiaus pabaigoje visą Europą purtęs fin de siècle judėjimas paveikė ne tik menus - dailę, muziką ir literatūrą, o ir visas kitas kultūrinio ir politinio gyvenimo sritis. Šiuo laikotarpiu susiformavę įvaizdžiai ir sampratos davė pradžią tokiems vienas į kitą nepanašiems reiškiniams kaip simbolizmo ir modernizmo judėjimai, fašizmas ar New Age religiniai įvaizdžiai. Tačiau kas buvo ši Europą persmelkusi nuotaika ir kokias jos pasėkmes jaučiame šiandien?

Renginys nemokamas, be registracijos.

Kiti šios serijos renginiai:

Rugsėjo 17 d., 18 val. NDG Auditorijoje istorikės ir publicistės Vidos Girininkienės vieša paskaita "Aš - esu - lietuvis - Adomas Varnas...": refleksijos apie XX a. pradžios lietuvių menininkus Krokuvoje, Paryžiuje, Sankt Peterburge".


Laikantis saugumo reikalavimų, renginio metu būtina dėvėti apsauginę veido kaukę, vietų skaičius salėje ribojamas.

Daugiau informacijos tel.: (85) 2122997