2019 01 06
Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Informatikės prof. Valentinos Dagienės ekskursija
14:00  val.
NDG

Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Informatikės prof. Valentinos Dagienės ekskursija


Daugiau informacijos >
2019 01 12
Renginiai su Gerhardu Steidlu
14:00 - 17:30  val.
NDG

Renginiai su Gerhardu Steidlu


Daugiau informacijos >
2019 01 26
Viktorija Damerell. Kas yra gražu yra šlykštu.
12:00  val.
NDG

Viktorija Damerell. Kas yra gražu yra šlykštu.


Daugiau informacijos >
2019 02 02
Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Margaritos Jankauskaitės ekskursija
14:00  val.
NDG

Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Margaritos Jankauskaitės  ekskursija


Daugiau informacijos >
2019 03 15
Wei Xiangqi paskaita apie šeji
16:00 - 17:30  val.

Wei Xiangqi paskaita apie šeji


Daugiau informacijos >
2019 08 23
Magnetinių juostelių pogrindis DDR
18:00  val.
NDG auditorija

Magnetinių juostelių pogrindis DDR


Daugiau informacijos >
2019 09 12
Leidyklos LAPAS paskaitų ciklas "Aktualu šiandien"
19:00  val.
NDG auditorija

Leidyklos LAPAS paskaitų ciklas "Aktualu šiandien"


Daugiau informacijos >
2019 10 03
Rasa Antanavičiūtė „Kodėl statome paminklus?“
19:00  val.
NDG

Rasa Antanavičiūtė "Kodėl statome paminklus?"


Daugiau informacijos >
2019 11 05
Le Corbusier palikimas - Marijos Drėmaitės paskaita ir diskusija
19:00  val.
NDG auditorija

Le Corbusier knyga "Architektūros link" (Vers une architecture) ką tik pasirodė lietuviškai. Ta proga kviečiame į istorikės MARIJOS DRĖMAITĖS viešą paskaitą apie Le Corbusier mintis būsto klausimu ir apie knygą.


Daugiau informacijos >
2019 11 20
Dainius Liškevičius. Atsisveikinimas su XX amžiumi
19:00  val.
NDG auditorija

Lapkričio 20 d., 19 val. NDG auditorijoje vyks leidyklos "Lapas" organizuojama vieša paskaita, kurioje apie atsisveikinimą su XX-u amžiumi kalbės menininkas Dainius Liškevičius.


Daugiau informacijos >
2019 11 21
ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO paskaita „Atgal prie pagrindų“
20:00  val.
NDG auditorija

Lapkričio 21d., 20 val. NDG auditorijoje vyks kraštovaizdžio architektės Irene Djao-Rakitine paskaita "Atgal prie pagrindų".


Daugiau informacijos >
2019 12 10
Tomo Vaisetos paskaita „Pastebėjau gydytoją drebantį"
19:00  val.
NDG auditorija

Gruodžio 10 d. 19 val. NDG auditorijoje vyks istoriko Tomo Vaisetos, knygos "Vasarnamis. Vilniaus psichiatrijos ligoninės istorija sovietmečiu" autoriaus, paskaita "Pastebėjau gydytoją drebantį".


Daugiau informacijos >
2019 12 14
Paskaita „Pamirštas modernistas iš Vilniaus“
16:30  val.
NDG auditorija

Gruodžio 14 d., 16 val. 30 min.  NDG auditorijoje Moshé Raviv-Vorobeichic archyvo Izraelyje direktorius ir parodos "Moï Ver: Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai" kuratorius dr. Nissanas Perezas skaitys viešą paskaitą "Pamirštas modernistas iš Vilniaus" apie Moišės Ravivo-Vorobeičiko kūrybinę biografiją.


Daugiau informacijos >

Gerhardo Steidlo vizito NDG programa

2019 sausio 11 d., penktadienis

18.00 val. - filmas "Kaip sukurti knygą su Steidlu" (How to Make a Book with Steidl) (2010). Po filmo peržiūros vyks pokalbis su Gerhardu Steidlu.

"Kaip sukurti knygą su Steidlu" (2010)
Dokumentinis filmas, režisieriai: Gereonas Wetzelis ir Jörgas Adolphas.
Filme dalyvauja Gerhardas Steidlas, Martinas Parras, Joelis Sternfeldas, Robertas Frankas, Edas Ruscha, Karlas Lagerfeldas, Günteris Grassas, Robertas Adamsas, Jeffas Wallas ir kiti.

Martinas Parras apibūdina savo naują knygą / Gerhardas Steidlas dedasi lagaminą / Edas Ruscha kuria ambicingą menininko knygą / Günteris Grassas kuria naują "Skardinio būgnelio" viršelio iliustraciją / Joelis Sternfeldas fotografuoja iPhone telefonu / Karlas Lagerfeldas vaikšto Paryžiuje / Robertas Adamsas ieško vintažinių atspaudų / Jeffas Wallas vedžioja po savo studiją / Johnas Cohenas improvizuotame koncerte / Robertas Frankas atranda primirštą Polaroidą… Ilgiau kaip metus pripažinti režisieriai Gereonas Wetzelis ir Jörgas Adolphas darbavosi leidykloje Getingene, Düstere gatvėje 4, filmuodami "Steidl" leidyklos charakteringą kasdienį organizuotą chaosą.  Nuo knygos sumanymo iki dizaino, nuo redagavimo iki bandyminių atspaudų, filmas atskleidžia šiuolaikinį knygininko amatą.  Režisierių komanda lydi Gerhardą Steidlą kelionėse į menininkų studijas ir galerijas nuo Niujorko ir Mabou,  iki Dohos ir Vankuverio. Wetzeliui ir Adolphui pavyksta užfiksuoti unikalias bendradarbiavimo akimirkas, kurių dėka gimsta Steidl leidyklos knygos.
Režisierių Gereono Wetzelio ir Jörgo Adolpho pilno metražo dokumentiniams filmams būdinga aistra pasakojimui. Baigę Miuncheno akademiją, dirbo kine ir televizijoje, kartu bendradarbiauja nuo 2007 m. filmo "Krizės reprodukcija" (The Reproduction Crisis). Wetzelis ir Adolphas už savo darbus yra pelnę ne vieną apdovanojimą, 2008 m. kartu su Ingo Fliessu įkūrė DocCollection.

Filmo "Kaip sukurti knygą su Steidlu" (2010) apdovanojimai:
Geriausias Vokietijos dokumentinis filmas (Auksinis balandis), Leipcigo dokumentinio kino festivalis (2010)
Goethe's instituto apdovanojimas Duisburgo filmų savaitėje, 2010
Vokietijos dokumentikos apdovanojimas (Preis des Hauses des Dokfilms), 2011

Filmas ir pokalbis vyks anglų kalba.

2019 sausio 12 d., šeštadienis

14.00 val. knygų ekspozicijoje NDG šiauriniame vestibiulyje Gerhardas Steidlas pristatys 100 mėgstamiausių "Steidl" knygų.

Pristatymo metu leidėjas pristatys 100 mėgstamiausių savo leidyklos knygų, pasidalins jų kūrimo aplinkybėmis ir paslaptimis. Kas yra "Steidl" knygų kultūra, kuo išsiskiria "Steidl" knygos iš kitų tūkstančių, esančių rinkoje? Kuo šios 100  knygų tokios išskirtinės?
Gerhardas Steidlas atsakys į šiuos ir kitus klausimus interaktyvioje knygų apžiūroje, prisimindamas darbą su menininkais, formato, popieriaus, įrišimo pasirinkimus, maketo rengimą, visą tai, kas vėliau pavirsta realizuotomis menininkų vizijomis. 100 geriausių knygų bus eksponuojamos laikinoje parodoje, jas bus galima pavartyti ir apžiūrėti.

Susitikimas vyks anglų kalba. Vietų skaičius ribotas, būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt

16.00 val. NDG auditorijoje vyks Gerhardo Steidlo paskaita "Analogo renesansas skaitmeniniame pasaulyje"

1968 m., būdamas 18-os Gerhardas Steidlas įkūrė leidyklą ir pradėjo dirbti knygų spaudėju ir dizaineriu su tokiais menininkais kaip Josephas Beuysas, A. R. Penckas, Klausas Staeckas ir Günteris Grassas. Nuo pat pradžių jis buvo įsitikinęs, jog geriausių rezultatų pasiekiama dirbant prie knygos drauge su menininkais Getingene. Čia po vienu stogu vyksta visas knygos leidybos procesas: nuo maketo parengimo iki spaudos. Šiandien "Steidl" leidykla yra išleidusi daugiausiai šiuolaikinės fotografijos ir ambicingų vokiečių literatūros leidinių. Taip pat Gerhardas Steidlas rengia tokių menininkų kaip Karlas Lagerfeldas ar Robertas Frankas tarptautines parodas. Kas tai bebūtų mada, menas ar literatūra, Steidlo tikslas - atskleisti individualius rašytojų ar menininkų sumanymus ir sukurti meną knygos forma.
Paskaitoje Gerhardas Steidlas pristatys savo knygų leidybos filosofiją, jo aistrą popieriui ir paaiškins, kodėl mano, kad analoginė technologija šiuo metu išgyvena renesansą. Pasaulinio garso leidėjas praskleis Getingene įsteigtos leidyklos šydą ir prisimins savo bendradarbiavimą su Antanu Sutkumi, leidžiant jo albumą  "Planeta Lietuva" - nuo pirminės koncepcijos ir galutinio rezultato.

Paskaita vyks anglų kalba.
Renginiai nemokami. Daugiau informacijos tel.: (85) 2122997

Vizito iniciatorius - Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius
Vizito renginius remia: Goethe's institutas Vilniuje, EUNIC, Papyrus

Nuotraukos autorius Markus Jans, SZ Magazin