2019 01 06
Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Informatikės prof. Valentinos Dagienės ekskursija
14:00  val.
NDG

Dagiene 2s

Sausio 6 d., 14 val. vyks šeštoji ekskursija iš ciklo, skirto permąstyti ir naujai pažinti XX-XXI a. Lietuvos dailę ir jos reprezentaciją Nacionalinėje dailės galerijoje.

Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorė daktarė Valentina Dagienė savo ekskursiją pavadino "Tarp emocijų ir intelekto":

"Esu informatikė, mano darbas susijęs su tikslumu, aiškiomis struktūromis. Daug dirbu. Pavargstu, išsisemiu. Ieškau postūmių naujoms intelektinėms idėjoms. Geriausias šaltinis - menas. Keliaudama (esu aplankiusi bene 90 šalių) vis užbėgu į vieną kitą galeriją. Paveikslai, skulptūros suteikia man naujų jėgų, padeda pažvelgti "iš kito šono", intelektinius ieškojimus pastiprina emocinėmis sąsajomis ir atvirkščiai. Apsilankius NDG nuoširdžiai nustebau [...]."

Ekskursijos dalyviai turės progą sužinoti, kas nustebino prof. Valentiną Dagienę NDG nuolatinėje ekspozicijoje ir kokias sąsajas su informatikos mokslu ji įžvelgia Lietuvos mene.

Renginys be registracijos, dalyvauti galite įsigiję galerijos bilietą.

 


Daugiau informacijos >
2019 01 12
Renginiai su Gerhardu Steidlu
14:00 - 17:30  val.
NDG

Gerhard Steidl. Photo by Markus Janus

Antano Sutkaus parodos "KOSMOS" katalogo "Planet Lithuania" leidėjas Gerhardas Steidlas sausio 11-12 d. viešės NDG. Ta proga numatyta "Steidl" leidyklos knygų paroda, filmo peržiūra ir susitikimai su pasaulinio garso leidėju.


Daugiau informacijos >
2019 01 26
Viktorija Damerell. Kas yra gražu yra šlykštu.
12:00  val.
NDG

IMG_5277s

Sausio 26 d., šeštadienį, 12 val. vyks Viktorijos Damerell mini-paskaita/seminaras "Kas yra gražu yra šlykštu" - apie šiuolaikinį meną žmonėms, stebintiems jį iš toliau. Kodėl šiuolaikinis menas toks negražus ir nesuprantamas arba kodėl šiuolaikiniam menui nereikalinga publika? Viktorija jau kurį laiką stengiasi rasti trūkstamas jungtis tarp įprastai idealizuojamos klasikos ir dažnai nepatenkinamų potencialaus šiuolaikinio meno žiūrovo lūkesčių. Paskaitos tikslas - padėti abu reiškinius matyti vienas kito šviesoje.

Kartu pasvarstysime, kas yra geras meno kūrinys, arba kas privertė menininkus pereiti iš malonios akiai tradicijos prie šiandieninės meno išraiškų įvairovės. Aptarsime situacijas, kada menas gali pakeisti pasaulį, ir atvejus, kai pakeitus pisuaro pavadinimą į fontaną, gaunamas 1.6 mln. vertės meno kūrinys.

Registracija baigėsi.

Renginys nemokamas, N-18.

Viktorija Damerell yra šiuolaikinio meno kūrėja ir parodų kuratorė, gyvenanti ir kurianti Lietuvoje. Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje jos kūrinys "Severija" dalyvauja grupinėje meninkų parodoje "Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku".


Daugiau informacijos >
2019 02 02
Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Margaritos Jankauskaitės ekskursija
14:00  val.
NDG

IMG_0844 s

Vasario 2 d. šeštadienį, 14 val.vyks septintoji ekskursija iš ciklo, skirto permąstyti ir naujai pažinti XX-XXI a. Lietuvos dailę ir jos reprezentaciją Nacionalinėje dailės galerijoje.


Daugiau informacijos >
2019 03 15
Wei Xiangqi paskaita apie šeji
16:00 - 17:30  val.

Wu Weishan. Purpuriniai debesys. 2012

Prieš parodos "Kinų šeji: rinktiniai kūriniai iš Kinijos nacionalinio dailės muziejaus" atidarymą kovo 15 d., 16 val. vyks vieno iš parodos kuratorių Wei Xiangqi paskaita apie kinų šeji meną.


Daugiau informacijos >
2019 08 23
Magnetinių juostelių pogrindis DDR
18:00  val.
NDG auditorija

Magnetinių juostelių pogrindis DDR

Nelegalus dalijimasis įrašais magnetinėse kasetėse - sovietmečio eros pabaigos alternatyvios kultūros sklaidos apraiška. Parodą "Saldus ateities prakaitas" lydi  Aleksanderio Pehlemanno paskaita apie 9-ame dešimtmetyje geležinės sienos padalintame Berlyne gyvavusią pogrindinę muzikinę sceną.


Daugiau informacijos >
2019 09 12
Leidyklos LAPAS paskaitų ciklas "Aktualu šiandien"
19:00  val.
NDG auditorija

Aktualu šiandien: Felix Ackermann 

Leidykla LAPAS pradeda paskaitų ciklą "Aktualu šiandien". Pirmasis ciklo susitikimas su Felixu Ackermannu, kuris kalbės apie Lukiškių kalėjimo istoriją, kitų miestų - Sankt Peterburgo, Varšuvos ir Barselonos - pavyzdžius ir rekomendacijas šiandienai.


Daugiau informacijos >