2019 01 26
Jonas Mekas. Akimirkos iš laimingo žmogaus gyvenimo
18.00  val.
NDG auditorija

Jono Meko vizualiųjų menų centras kviečia atsisveikinti su kūrėju ir pažiūrėti jo vieną paskutiniųjų filmų "Akimirkos iš laimingo žmogaus gyvenimo", 2012.


Daugiau informacijos >
2019 04 17
Filmų programa: Vis dar čia
17:30  val.
NDG auditorija

Rupert kviečia į rezidentų bei alternatyvios edukacijos alumnų trumpametražių filmų programą "Vis dar čia". Renginys vyks balandžio 17 d. 17:30, Nacionalinės dailės galerijos kino salėje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Filmų programa truks apie 50 min. Jei turite specialių reikalavimų susijusių su judėjimo ar kitomis negaliomis, kviečiame rašyti į info@rupert.lt.


Daugiau informacijos >
2019 06 04
Dailininko Augustino Savicko šimtmečio minėjimo programa ir filmo premjera
14:00; 18:00  val.
NDG auditorija

Birželio 4 d., 14 ir 18 val. NDG auditorijoje vyks renginiai, skirti Augustino Savicko 100-ųjų gimimo metinių minėjimui. 14 val. bus pristatyta intensyvi bei intriguojanti jubiliejaus renginių programa, o 18 val. - publika kviečiama į menininkui skirto filmą premjerą.


Daugiau informacijos >
2019 06 25
Videomeno festivalio VIDEOFORMES peržiūros
18:00  val.
NDG auditorija

Birželio 25-27 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks seminarų tinklo ArtComTec ir videomeno festivalio VIDEOFORMES organizuojamos videofilmų peržiūros ir performatyvus pokalbis. Filmų ir video kūrinių peržiūras pristatys kuratoriai - Gabrielis Soucheyre ir Natanas Karczmaras.


Daugiau informacijos >
2019 09 28
Filmo "Plastikinių rūmų žmonės" peržiūra
16.00  val.
NDG auditorija

Rugsėjo 28 d., 16 val., NDG auditorijoje bus rodomas Vytauto Tinterio filmas "Plastikinių rūmų žmonės" (Lietuva, Estija, Prancūzija, Vokietija, biografinis, 2018 m., drama, 75 min., vokiečių ir lietuvių k., V)


Daugiau informacijos >
2019 11 21
Kino programa "Meistrai kine"
17:30  val.
NDG auditorija

Lapkričio 21 d., 17.30 val. NDG auditorijoje vyks filmo "Vienos dienos kronika" (rež. Vytautas Žalakevičius, 1963) peržiūra. Tai kino peržiūrų ciklo "Meistrai kine", rengiamo bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir skirto aptarti Eduardo Balsio muziką kinui, antrasis susitikimas.


Daugiau informacijos >
2019 11 28
Lenkų ir Lietuvos ankstyvojo videofilmų peržiūros
17:30  val.
NDG auditorija

Lapkričio 28 d. ir gruodžio 18 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Lietuvos ir Lenkijos ankstyvųjų videofilmų peržiūros.


Daugiau informacijos >
2019 12 18
G. Šepučio video archyvo peržiūra
18.00  val.
NDG auditorija

Gruodžio 18 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks Gintaro Šepučio video archyvo peržiūra. Žiūrovai galės susipažinti su dar niekur nerodyta menininko sukaupta vaizdo dokumentų kolekcija, kurią pristatys pats autorius.


Daugiau informacijos >

Filmo premjera

Tapytojas, menotyrininkas A. Savickas (1919-2012) buvo vienas pirmųjų pokarinės Lietuvos dailininkų savo kūryboje, viešame gyvenime ir pedagoginiame darbe formavęs meninės kalbos modernizavimo kryptis. Jo kūryba anksti tapo nacionalinio kanono dalimi, buvo intensyviai populiarinama viešojoje erdvėje, atpažįstama plačiojoje visuomenėje ir liko aktualia iki šiandien.
Spaudos konferencijoje menininko sūnus, tapytojas Raimondas Savickas papasakos apie kelias jau įvykusias jubiliejines tapytojo parodas ir pristatys birželio viduryje vyksiantį plenerą Trakuose bei A. Savickui skirtos memorialinės lentos Trakuose atidengimo ceremoniją. Apie dvi parodas, rengiamas Dailininkų sąjungos galerijoje ir Trakų istorijos muziejuje kalbės galerijos direktorė Kotryna Džilavjan ir muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė. Vilniaus dailės akademijos muziejaus vadovas, kuratorius Vidas Poškus pristatys lapkričio 15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromos parodos "Dirbtuvė arba kūrinio gimimas" koncepciją, o menotyrininkė Danutė Zovienė kalbės apie A. Savickui skirtą monografiją.

Apie premjerai ir televizinei transliacijai jau parengtą filmą "Sujungęs amžius" praneš jo prodiuserė, scenarijaus autorė Edita Mildažytė ir filmo redaktorius Saulius Pilinkus. Abu kūrėjai filmą publikai pristatys ir premjeros metu.

Peržiūra vyks tą pačią, birželio 4 d., 18 val. NDG auditorijoje. Filmo trukmė - 55 min.

Pasak E. Mildažytės, filmo pavadinimas simbolizuoja A. Savicko biografiją, kurią galima įsivaizduoti kaip tiltą, jungiantį dvi Lietuvos Nepriklausomybes - tarpukario ir atkurtą 1990-ais, kuriose menininkas nugyveno po dvidešimt metų. Filme panaudoti unikalūs, iki šiol niekur nerodyti archyviniai kadrai, tarp jų yra režisieriaus Juozo Javaičio 1999 m. laidai "Kūrybos metas" parengtas, bet taip ir neparodytas interviu, fotografo Algimanto Kunčiaus kino dokumentika.
"Filmą suskirsčiau temomis: kūryba, šeima, aistra - dirbti, girtuokliauti - nes jis viską darė su aistra", - pasakoja E. Mildažytė. - "Ir dar yra apie sugebėjimą pereiti tuos komunistinius slenksčius..." Filme, be A. Savicko, kalba Aloyzas Stasiulevičius ir Arvydas Šaltenis, tapytojo mokiniai Adomas Jacovskis, Aleksandra Jacovskytė, Aleksandras Vozbinas, Audrius Gražys, Linas Liandzbergis, akademikas Antanas Andrijauskas. LRT Plius eteryje filmas bus rodomas birželio 14 d., 19 val.

Visi renginiai nemokami, be registracijos.