2019 01 26
Jonas Mekas. Akimirkos iš laimingo žmogaus gyvenimo
18.00  val.
NDG auditorija

Jono Meko vizualiųjų menų centras kviečia atsisveikinti su kūrėju ir pažiūrėti jo vieną paskutiniųjų filmų "Akimirkos iš laimingo žmogaus gyvenimo", 2012.


Daugiau informacijos >
2019 04 17
Filmų programa: Vis dar čia
17:30  val.
NDG auditorija

Rupert kviečia į rezidentų bei alternatyvios edukacijos alumnų trumpametražių filmų programą "Vis dar čia". Renginys vyks balandžio 17 d. 17:30, Nacionalinės dailės galerijos kino salėje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Filmų programa truks apie 50 min. Jei turite specialių reikalavimų susijusių su judėjimo ar kitomis negaliomis, kviečiame rašyti į info@rupert.lt.


Daugiau informacijos >
2019 06 04
Dailininko Augustino Savicko šimtmečio minėjimo programa ir filmo premjera
14:00; 18:00  val.
NDG auditorija

Birželio 4 d., 14 ir 18 val. NDG auditorijoje vyks renginiai, skirti Augustino Savicko 100-ųjų gimimo metinių minėjimui. 14 val. bus pristatyta intensyvi bei intriguojanti jubiliejaus renginių programa, o 18 val. - publika kviečiama į menininkui skirto filmą premjerą.


Daugiau informacijos >
2019 06 25
Videomeno festivalio VIDEOFORMES peržiūros
18:00  val.
NDG auditorija

Birželio 25-27 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks seminarų tinklo ArtComTec ir videomeno festivalio VIDEOFORMES organizuojamos videofilmų peržiūros ir performatyvus pokalbis. Filmų ir video kūrinių peržiūras pristatys kuratoriai - Gabrielis Soucheyre ir Natanas Karczmaras.


Daugiau informacijos >
2019 09 28
Filmo "Plastikinių rūmų žmonės" peržiūra
16.00  val.
NDG auditorija

Rugsėjo 28 d., 16 val., NDG auditorijoje bus rodomas Vytauto Tinterio filmas "Plastikinių rūmų žmonės" (Lietuva, Estija, Prancūzija, Vokietija, biografinis, 2018 m., drama, 75 min., vokiečių ir lietuvių k., V)


Daugiau informacijos >
2019 11 21
Kino programa "Meistrai kine"
17:30  val.
NDG auditorija

Lapkričio 21 d., 17.30 val. NDG auditorijoje vyks filmo "Vienos dienos kronika" (rež. Vytautas Žalakevičius, 1963) peržiūra. Tai kino peržiūrų ciklo "Meistrai kine", rengiamo bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir skirto aptarti Eduardo Balsio muziką kinui, antrasis susitikimas.


Daugiau informacijos >
2019 11 28
Lenkų ir Lietuvos ankstyvojo videofilmų peržiūros
17:30  val.
NDG auditorija

Lapkričio 28 d. ir gruodžio 18 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks Lietuvos ir Lenkijos ankstyvųjų videofilmų peržiūros.


Daugiau informacijos >
2019 12 18
G. Šepučio video archyvo peržiūra
18.00  val.
NDG auditorija

Gruodžio 18 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks Gintaro Šepučio video archyvo peržiūra. Žiūrovai galės susipažinti su dar niekur nerodyta menininko sukaupta vaizdo dokumentų kolekcija, kurią pristatys pats autorius.


Daugiau informacijos >

Screening programme: Still Here

Ši filmų programa - tai dalis Rupert organizuojamos tęstinės projektų ir renginių serijos, skirtos rūpesčio, tarpusavio priklausomybės, negalios temoms ir jų plėtojimo kūrybinėse praktikose aptarimui.

Praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje teoretikas, queer kultūros ir negalios temų tyrinėtojas Robert McRuer pristatė terminą "crip", kurio vartojimas ilgainiui tapo vyraujančių sveikatos, kūno bei funkcionavimo apibrėžimų kritikos instrumentu. Etimologiškai "crip" siejamas su "cripple" (lt. luošys), o jo vartojimu viešojoje erdvėje siekiama reabilituoti žeminantį atspalvį turintį žodį.

Renginio metu išvysite šešių jaunų kūrėjų filmus, kuriuose menininkai kalba iš "pažeidžiamo", "sergančio", "neįgaliojo" ar "marginalo" pozicijų, bei klausia, kaip kalbėjimas būtent iš jų, leidžia pasipriešinti ar pasiūlyti alternatyvas visuomenės nusistatymams, ką reiškia būti "normaliu" ir "funkcionuojančiu" visuomenės nariu. Filmuose nagrinėjamos temos ir problemos grįžta prie feministinio aforizmo "tai, kas asmeniška, yra politiška" bei pabrėžia negalios, sveikatos bei "galėjimo" socialinių modelių problematiškumą.

DALYVIAI:
Avni Dauti ir Rebecca Vaughan
Sophie Hoyle
Leah Clements
Milda Januševičiūtė
Abri de Swardt

*Filmai bus rodomi originalo kalba (anglų). Renginio metu bus pateiktos filmų angliško teksto transkripcijos. Avni Dauti ir Rebecca Vaughan filmo peržiūros su vertimu į lietuvių gestų kalba bus organizuojamos kitomis datomis bendradarbiaujant su "Lietuvos kurčiųjų draugija" bei Kauno menininkų namais.

Filmų aprašymai: http://rupert.lt/lt/screening-programme-still-here/

Filmų programą sudarė: Rupert kuratorių komanda (Yates Norton, Adomas Narkevičius, Kotryna Markevičiūtė)

Rupert veiklą remia Lietuvos kultūros taryba

Renginio partneris - Nacionalinė dailės galerija