2018 09 20
Susitikimai parodoje "Daiktų istorijos"
17:30  val.
NDG

Kviečiame susitikti su dizaineriais, kurių kūriniai pristatomi parodoje "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018". Autoriai papasakos, kaip gimė idėja bei su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant vieną ar kitą dabar jau į Lietuvos dizaino istoriją patekusį objektą.

 Daugiau informacijos >
2018 09 20
Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius
20.00  val.
NDG auditorija

Rugsėjo 20 d., 20 val. NDG auditorijoje vyks antras renginių ciklo  "Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius" pokalbis.


Daugiau informacijos >
2018 10 26
Kūrėjas: praktikas, kuratorius, dėstytojas
13.00-16.00  val.
NDG auditorija

Spalio 26 d., 13 val. NDG auditorijoje prasidės diskusija, kurią moderuos prof. dr. Marquardas Smithas (tyrėjas, Vizualios kultūros asociacijos įkūrėjas).


Daugiau informacijos >
2018 11 29
Lietuvos meno muziejų tyrimo pristatymas
14:00  val.
NDG auditorija

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 14 val. NDG auditorijoje vyks Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimo pristatymas ir susitikimas su architekte Lise Rystad, kuri savo pranešime aptarsi orientavimosi erdvėje (angl. Wayfinding) sprendimus, palengvinančius pastatų prieinamumą regos negalią turintiems asmenims.

 


Daugiau informacijos >
2018 12 07
Diskusija „Dekolonizacija“
14.00  val.
NDG auditorija

Diskusija "Dekolonizacija"


Daugiau informacijos >

Diskusijoje dalyvaus prof. dr. Almira Ousmanova (tyrėja, dėstytoja, Europos Humanitarinis Universitetas); dr. Danah Abdulla (dizainerė, dėstytoja, Brunel Universitetas Londonas); dr. Michelle Williams Gamaker (menininkė, aktyvistė, dėstytoja Goldsmiths koledžas, Londono Universitetas); dr. Ieva Mazūraitė-Novickienė (kuratorė, tyrėja, NDG).
Ši diskusija yra sudėtinė prof dr. Marquardo Smitho dėstomo VDA meno doktorantūros dalyko "Tyrimas kaip praktika" dalis.
Dekolonizacijos tema šiuo metu itin aktuali, diskutuojama įvairiose institucijose, universitetuose, meno mokyklose, gatvėse. Menininkai, dizaineriai, akademikai, kritikai, kuratoriai, aktyvistai reikalauja dekolonizuoti muziejus, studijų programas, žinias, mąstymą... Kodėl? Dėl to, kad vakarietiškame požiūryje į globalų pasaulį, muziejų, universitetinį išsilavinimą, meno ir dizaino lauką visada pastebima kolonializmo logika. Šiame kontekste būtinos ir sveikintinos skirtingose pasaulio vietose kylančios dekolonizavimo iniciatyvos. Jos ypač svarbios turint minty sudėtingą šiandienos politinę situaciją. Naujas galimybes ir iššūkius kelia alternatyvūs balsai girdimi iš Pietų Amerikos, sovietų įtakoje buvusių šalių, Britų imperijos pakraščių. Jie skatina permąstyti vyraujantį požiūrį, dėstyti, rašyti ir kurti kitaip. Vadinasi, dekolonizuoti reiškia demokratizuoti. Kokia dekolonizavimo teikiamo impulso, jo retorikos, aktyvizmo, iš to kylančių protestų nauda? Ką, iš tiesų, tai reiškia muziejui, meno mokyklai, universitetinei studijų programai? Kaip dekolonizavimas keičia mąstymą ir žinojimą? Kokia galėtų būti dekolonozavimo estetika, politika, etika?
Diskusija rengiama Vilniaus dailės akademijai bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija.

Iliustracijoje - Antano Sutkaus nuotraukos "Sudie, partijos draugai" (1991) fragmentas.