2018 09 20
Susitikimai parodoje "Daiktų istorijos"
17:30  val.
NDG

Kviečiame susitikti su dizaineriais, kurių kūriniai pristatomi parodoje "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018". Autoriai papasakos, kaip gimė idėja bei su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant vieną ar kitą dabar jau į Lietuvos dizaino istoriją patekusį objektą.

 Daugiau informacijos >
2018 09 20
Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius
20.00  val.
NDG auditorija

Rugsėjo 20 d., 20 val. NDG auditorijoje vyks antras renginių ciklo  "Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius" pokalbis.


Daugiau informacijos >
2018 10 26
Kūrėjas: praktikas, kuratorius, dėstytojas
13.00-16.00  val.
NDG auditorija

Spalio 26 d., 13 val. NDG auditorijoje prasidės diskusija, kurią moderuos prof. dr. Marquardas Smithas (tyrėjas, Vizualios kultūros asociacijos įkūrėjas).


Daugiau informacijos >
2018 11 29
Lietuvos meno muziejų tyrimo pristatymas
14:00  val.
NDG auditorija

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 14 val. NDG auditorijoje vyks Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimo pristatymas ir susitikimas su architekte Lise Rystad, kuri savo pranešime aptarsi orientavimosi erdvėje (angl. Wayfinding) sprendimus, palengvinančius pastatų prieinamumą regos negalią turintiems asmenims.

 


Daugiau informacijos >
2018 12 07
Diskusija „Dekolonizacija“
14.00  val.
NDG auditorija

Diskusija "Dekolonizacija"


Daugiau informacijos >

2017-2018 m. pirmąkart buvo įgyvendintas Lietuvos dailės muziejų prieinamumo negalią turintiems asmenims tyrimas, kuriame buvo atlikta per 100 interviu su įvairias pareigas einančiais muziejų darbuotojais bei įvairias negalias turinčių asmenų atstovais.

Kviečiame į tyrimo rezultatų pristatymo renginį ir susitikimą su Lise Rystad, kuri yra vykdomoji direktorė Norvegijos architektūros įmonėje "NSW Arkitektur". Lise turi ilgametę universalaus dizaino principų taikymo patirtį. Renginyje ji kalbės apie orientavimosi erdvėje sprendimus senuose visuomeniniuose pastatuose. 


Dalyvavimas yra nemokamas, bet būtina registracija.

Registruotis galite čia:  https://goo.gl/forms/WdhJEZm8XDPVrsYo1

Vietų kiekis ribotas.
Turite klausimų? Susisiekite ieva@menasgerovei.lt.


Tyrimo rezultatų pristatymo renginiai taip pat vyks Kaune, Šiauliuose ir Utenoje. Daugiau informacijos -  www.menasgerovei.lt

________________________________
Renginio organizatorė - VšĮ "Socialiniai meno projektai"

Tyrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Partneriai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Lietuvos muziejų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Nacionalinė agentūra "Culture for All" (Suomija), Lietuvos sporto universitetas, Slaugos darbuotojų ir farmacijos specialistų kompetencijų centras.

Tyrimą įgyvendinti padėjo: Lietuvos aklųjų biblioteka, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos surdologijos centras, dienos centras "Šviesa", Kauno rajono socialinių paslaugų centras, Neįgaliųjų dienos centras "Lakštutė", Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir jos projektas "Be slenksčių", Lietuvos dailės muziejai.