2018 09 20
Susitikimai parodoje "Daiktų istorijos"
17:30  val.
NDG

Kviečiame susitikti su dizaineriais, kurių kūriniai pristatomi parodoje "Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918 - 2018". Autoriai papasakos, kaip gimė idėja bei su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant vieną ar kitą dabar jau į Lietuvos dizaino istoriją patekusį objektą.

 Daugiau informacijos >
2018 09 20
Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius
20.00  val.
NDG auditorija

Rugsėjo 20 d., 20 val. NDG auditorijoje vyks antras renginių ciklo  "Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius" pokalbis.


Daugiau informacijos >
2018 10 26
Kūrėjas: praktikas, kuratorius, dėstytojas
13.00-16.00  val.
NDG auditorija

Spalio 26 d., 13 val. NDG auditorijoje prasidės diskusija, kurią moderuos prof. dr. Marquardas Smithas (tyrėjas, Vizualios kultūros asociacijos įkūrėjas).


Daugiau informacijos >
2018 11 29
Lietuvos meno muziejų tyrimo pristatymas
14:00  val.
NDG auditorija

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 14 val. NDG auditorijoje vyks Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimo pristatymas ir susitikimas su architekte Lise Rystad, kuri savo pranešime aptarsi orientavimosi erdvėje (angl. Wayfinding) sprendimus, palengvinančius pastatų prieinamumą regos negalią turintiems asmenims.

 


Daugiau informacijos >
2018 12 07
Diskusija „Dekolonizacija“
14.00  val.
NDG auditorija

Diskusija "Dekolonizacija"


Daugiau informacijos >

Rugsėjo 20 d., 17.30 - Simonas Tarvydas (šviestuvas KABO)

INDI studijos (Simonas Tarvydas ir Justė Kubilinskaitė) dizaino objektai santūriai ir ironiškai kvestionuoja jau ne pirmą dešimtmetį interjero dizaino srityje populiarią industrinę estetiką, pabrėžiančią rupų neapdirbtos medžiagos ir nebaigtumo grožį. Vargu ar iš betono galima pagaminti jaukų ir negrėsmingą šviestuvą, tad dizaineriai sukūrė repaper (patobulintą papier-mâché) technologiją, kuri ir tapo šviestuvo KABO bei kitų objektų medžiaga. Kūrėjai ne tik sujungia konceptualiojo ir popmeno idėjas, o ir vysto žiedinį dizainą, t. y. puoselėja pagarbos aplinkai, ekologijos nuostatas.

Rugsėjo 27 d., 17.30 - Živilė Lukšytė (šviestuvas LIGHT STICK)

Vieną 2013 m. dieną Živilė Lukšytė tapo įžymybe - VDA Produkto dizaino bakalauro II k. studentės darbas tapo Italijoje masiškai gaminamo stalo šviestuvo prototipu. Ir praktiškas, ir dinamiškas minimalistinis šviestuvas, kurį inspiravo besisukantis vilkelis, tapo pirmuoju komercializuotu VDA produktu. Ši sėkmės istorija turi ir kitą pusė - masinės gamybos, kokybės ir atlygio kontekstai atbaidė Ž. Lukšytę nuo produkto dizaino darbų.


Susitikimai nemokami, tereikia kasoje įsigyti galerijos bilietą.