2017 02 14
Miesto gamta: pradedant mokslu
17.00  val.
NDG auditorija

Vasario 14 d. prasideda žiemos sezono parodą lydinti paralelinių renginių programa NDG auditorijoje "Miesto gamta: pradedant mokslu" .


Daugiau informacijos >
2017 02 21
Vilniaus klimatas: praeitis, dabartis ir ateitis
18.00  val.
NDG auditorija

Vasario 21 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks antroji paskaitų ciklo "Miesto gamta: pradedant mokslu" paskaita.


Daugiau informacijos >
2017 03 02
Paskaita apie Vilniaus biologinės įvairovės ekologines problemas
18.00  val.
NDG auditorija

Kovo 2 d. 18 val. NDG auditorijoje ekologas doc. Stanislovas Sinkevičius skaitys paskaitą apie Vilniaus mieste esančias biologinės įvairovės ekologines problemas - "Miesto vilionės: spąstai ar palaima laukinėms rūšims?".


Daugiau informacijos >
2017 03 15
Paskaita apie Vilniaus miesto gyventojų smurtą ir nelaimingus atsitikimus XVI-XVIII a.
18.00  val.
NDG auditorija

Dėmesio! Justinos Kozakaitės paskaita "Atsargiai! Kertate Vilniaus miesto ribas! Vilniaus miesto gyventojų smurtas ir nelaimingi atsitikimai XVI-XVIII a." perkeliama į kovo 15 d., trečiadienį, pradžia 18 val.


Daugiau informacijos >
2017 06 29
Johno Maciuikos paskaita
17.30  val.
NDG auditorija

Birželio 29 d., 17.30 val. NDG auditorijoje JAV meno ir architektūros istorijos profesorius Johnas V. Maciuika skaitys paskaitą "Gyvybingi modeliai: Kazio Varnelio kūryba Bauhauso modernizmo kontekste".


Daugiau informacijos >
2017 07 01
Optika ir struktūros. Kazio Varnelio kūrybos raida 1967-1977
15.00  val.
NDG auditorija

Kazio Varnelio (jaunesn.) paskaita "Optika ir struktūros. Kazio Varnelio kūrybos raida 1967-1977 m." NDG auditorijoje liepos 1 d., 15 val.


Daugiau informacijos >
2017 10 12
Pelkė: mūsų smegenys, planetos inkstai ir bendrabūvio architektūra
20.00  val.
NDG auditorija

Paskaita apie Lietuvos nacionalinį paviljoną XVI Venecijos architektūros bienalėje.


Daugiau informacijos >

 

Vasario 21 d. 18 val. NDG auditorijoje klimatologas prof. Egidijus Rimkus skaitys paskaitą apie Vilniaus klimatą - "Vilniaus klimatas: praeitis, dabartis ir ateitis". Ši paskaita yra parodą "Miesto gamta: pradedant Vilniumi" lydinčio mokslininkų paskaitų ciklo "Miesto gamta: pradedant mokslu" dalis. Paskaitų ciklas "Miesto gamta: pradedant mokslu" - tai valandos trukmės susipažinimas su parodoje apmąstomomis temomis, kurios paskaitose aptariamos iš mokslininkų perspektyvos. 

Kaip klimato kaita veikia (ir veiks) Vilniaus miesto gyventojus bei jų aplinką? Kaip keičiasi viso pasaulio klimatas ir kas dėl to kaltas? Kas nukentės labiausiai? Ar dar galima ką nors padaryti siekiant išvengti nepataisomos žalos žmonijai? O gal, perfrazuojant Marką Tveną, gandai apie artėjančią katastrofą yra gerokai perdėti? Paskaitos metu Egidijus Rimkus ne tik aptars šiuos aktualius klausimus, bet ir papasakos apie Vilniaus miesto klimatą nuo instrumentinių matavimų pradžios (1770 m.) iki šių dienų.  

Parodoje "Miesto gamta: pradedant Vilniumi" pristatomame Egidijaus Rimkaus, Dovilės Keršytės ir Justo Kažio straipsnyje "Artimiausios ateities ir ilgalaikės klimato elementų projekcijos Lietuvos teritorijai" (išspausdintas 2015 m. žurnale "Geologija. Geografija") buvo pristatyta XXI a. temperatūros ir kritulių pokyčių prognozė Lietuvos teritorijai. Sudarant prognozę remtasi keturiais globaliais, Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos patvirtintais, RCP scenarijais, pagrįstais skirtingomis žmonijos socioekonominės raidos projekcijomis: priklausomai nuo XXI a. žmonijos demografinių ir ekonominių rodiklių bei tarptautinės klimato kaitos valdymo politikos, numatomas skirtingas šiltnamio efektą lemiančių išmetamų dujų kiekis.

Remiantis atliktais tyrimais ir bendradarbiaujant su Vilniaus universito Hidrologijos ir klimatologijos katedros studentais Grinvydu Špelveriu, Rūta Pašiškevičiūte ir Dalia Grendaite, parodai buvo sukurtas keturių prognostinių klimato scenarijų Vilniaus miestui 2067 metams pristatymas. Pagrindinis pristatymo akcentas - tai galimybė realiu laiku stebėti vietoves keturiuose Europos miestuose: Breste (Baltarusija), Niurnberge (Vokietija), Užhorode (Ukraina) ir Pėče (Vengrija). Šie keturi miestai reprezentuoja keturis galimus Vilniaus klimato 2067 m. variantus - jų dabartinis klimatas daugmaž atitinka pagal keturis skirtingus RCP scenarijus sudarytas prognozes Vilniaus apylinkėms, 2057-77 metams.

Paskaita vyks NDG auditorijoje.

Paskaita nemokama, be registracijos.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija.

 

Iliustracijoja iš IPCC ataskaitos, internetinė prieiga:http://www.ipcc.ch/report/ar5/wg1/