4K: KLIMATO KAITA KALBA KŪRINIAIS
.
Suvienykime mokslą ir meną prieš klimato kaitą!
.
Muziejus yra erdvė kūriniams patirti. Ji - tarsi šiltnamis menui: kiekvienas kūrinys turi savo erdvę, tausojantį apšvietimą, griežtą klimato kontrolę. Muziejuje jis saugojamas, kad išliktų ateičiai.
.
Kūriniai kalba apie kasdien aktualius dalykus - ką autorius mąstė, patyrė, jautė, užčiuopė savo gyvenamoje erdvėje ir laike. IEŠKOME JŪSŲ - mokslininkų, menininkų, gamtos mylėtojų ir tvaraus gyvenimo būdo puoselėtojų, kad padėtumėte prakalbinti kūrinius nauju būdu.
.
Žmogaus įtaka klimato kaitai skaičiuojama nuo 19 a. pirmos pusės, 20 a. ji tapo akivaizdi, o dabar - neišvengiama. IŠSIRINKITE MUZIEJUJE SAUGOMĄ KŪRINĮ (eksponatą), kuris, Jūsų manymu, byloja apie klimato kaitą ir pasidalinkite savo įžvalgomis su muziejaus lankytojais.
.
Mes - Teklė iš Šiaulių "Aušros" muziejaus Fotografijos muziejaus ir Eglė iš Nacionalinės dailės galerijos Vilniuje manome, jog muziejuje - erdvėje, kuri sukurta, kad menininkų idėjos geriau atsiskleistų, Jūsų žinutė suskambės garsiau!
.
KAIP GALITE SUDALYVAUTI ŠIAME EKSPERIMENTE?
.
-parašykite komentare, kad norite dalyvauti. Rašyti galite ir tiesiai Teklei tekle.tomkute@ausrosmuziejus.lt (jei klimato kaitos požymių norite ieškoti Fotografijos muziejuje) arba Eglei egle.nedzinskaite@ndg.lt (jei tai daryti norite Nacionalinėje dailės galerijoje).
.
-Sutarsime, kada galėtume kartu pasivaikštioti po muziejų ir įdėmiau patyrinėti kūrinius.
.
-Jūsų įžvalgos, paverstos vaizdu, tekstu, garsu ar dar kokia kita forma, bus eksponuojamos šalia kūrinio, su jomis susipažinti galės visi muziejaus lankytojai.
.
Programa "Klimato kaita kalba kūriniais" yra projekto "Muziejai prieš klimato kaitą" dalis. Projektą nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvoje vykdo organizacija We Are Museums, siekianti burti muziejus kaip progresyvius minties lyderius globaliame pasaulyje. Projekto metu atstovai iš 20-ies Lietuvos muziejų dalinasi patirtimi su pasaulio muziejų atstovais, mokslininkais ir mentoriais, diskutuoja kokių sprendimų gali imtis muziejai klimato kaitos klausimais.