Pabaik kūrinį pats!

 

 

Piešinius, paveikslus, grafikos kūrinius, fotografijas taip įdomu apžiūrinėti. Kartais nusprendžiame, kad "ir mes taip galime", arba norėtųsi "pataisyti" kokią kūrinio detalę. Nors muziejuje saugomų menininkų darbų liesti nevalia, pasitelkę šiuolaikines technologijas galime "taisyti" ar perkurti bet kokį vaizdinį. Šio užsiėmimo metu vaikai gaus kūrinių reprodukcijų fragmentus ir turės visišką laisvę interpretuoti, jas savaip praplėsti piešdami. Vėliau su edukatoriumi lankysis XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspozicijoje, kur lygins piešinius su kūriniais ant sienų, mokysis "skaityti" simbolių, spalvų, formų prasmes.

 

Šio edukacinio užsiėmimo tikslas - supažindinti vaikus su raiškos įvairove dailėje. Lygindami savo ir galerijoje pristatomų dailininkų kūrinius jie mokysis, kad ta pati įdėja gali inspiruoti visiškai skirtingus kūrinius ir atvirkščiai - skirtingai atrodantys kūriniai gali būti sukurti sekant ta pačia idėja.

 

Užsiėmimo metu vaikai lankysis nuolatinėje XX a. Lietuvos dailės ekspozicijoje, keliaudami per skirtingus jos etapus matys, kaip keitėsi dailės raiška: kodėl menininkams nebepakako "gražaus paveikslėlio", kodėl kai kurie kūriniai net negražūs, atstumiantys ar sunkiai suprantami, o pristatomi reprezentacinėje kolekcijoje. Dalyviai sužinos apie meno kūrinio vertinimo kriterijus, mokysis "skaityti" vaizdų prasmes per simbolius, koloritą, formą. Mokysis išreikšti savo mintis, išklausyti kitų dalyvių ir kad nėra vieno teisingo atsakymo į diskusijos klausimus.

 

Užsiėmimas skirtas 2 klasės mokiniams.

Užsiėmimo trukmė 1,5 val., kaina - 1 Eur vaikui.

Registruotis galima šiomis dienomis: gruodžio 4, 11, 18 d. Užsiėmimų pradžia - 11 val.

Registruotis galite Kultūros paso puslapyje: http://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/844

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras, Konstitucijos pr. 22, Vilnius, el. p. edukacija@ndg.lt