Pelkė: mūsų smegenys, planetos inkstai ir bendrabūvio architektūra

Spalio 12 d., 20 val. NDG auditorijoje vyks menininkų Nomedos ir Gedimino Urbonų paskaita "Pelkė: mūsų smegenys, planetos inkstai ir bendrabūvio architektūra". Tai pirmasis rudeninio Architektūros [pokalbių] fondo pokalbių ciklo "Hello World?" renginys.

Kitąmet vyksiančiame svarbiausiame architektūros renginyje pasaulyje, Venecijos architektūros bienalėje, debiutuos Lietuva. Šiam debiutui brėžiamas naujas ambicingas tikslas - statyti savo paviljoną. Tai itin įžūlus veiksmas, nes pretenduojama į vienintelį laisvą sklypą Venecijoje, kuriame dar įmanoma naujo nacionalinio paviljono statyba. Projekto autoriams tokia neužvaldyta teritorija vandenyje suteikia galimybę persvarstyti alternatyvius bienalės augimo modelius bei kritiškai įvertinti tradicines pretenzijas į patrauklius miesto teritorijos žemės sklypus. Projektu siekiama ne užimti, o įsteigti vietą, kuri būtų nuolat perkuriama ir kurioje taptų įmanoma pasiūlyti įvairias veiksmų serijas, išryškinančias formuojantį vaidmenį. Tokiu būdu apibrėžtos architektūrinės formos tema susiejama su pedagogine - formavimo - praktika. "Pelkių paviljonas" iš esmės yra vaizduotės projektas, kurio statybos proceso metu bus kuriami nematerialūs architektūros diskursai ir pasitelkiamos įvairialypės edukacinės praktikos.

"Pelkių paviljono" kuratorių Nomedos ir Gedimino Urbonų paskaita bus pirmasis oficialus "Pelkių paviljono" - Lietuvos reprezentacijos 16-ojoje Venecijos architektūros bienalėje - pristatymas. Paviljono kuratoriai Nomeda ir Gediminas Urbonai papasakos apie sumanymą, idėjas ir pasiūlys diskusiją, kodėl pelkė šiandien gali būti aktuali. Pelkė pasirinkta kaip nuoroda tiek į kontekstą - Veneciją, vadinamą skrajojantį miestą, kuris iškilo raistingoje vietovėje, į Lietuvą, kur pelkė ir raistas buvo prieglobstis ištikus negandoms, tiek į ateitį orientuotas naujo bendrabūvio ir erdvės kūrimo formas klimato kaitos ir kylančio vandens lygio akivaizdoje. 

Architektūros [pokalbių] ciklo "Hello World?" kuratorius: Andrius Ropolas.

Iliustracijų autorius: Laimonas Zakas.

Renginys nemokamas, be registracijos.

Išsamiau apie paviljoną -  čia, apie Archfondo pokalbių ciklą -  čia.

NDG auditorija
2017 10 12

20.00

Pelkė: mūsų smegenys, planetos inkstai ir bendrabūvio architektūra

Paskaita apie Lietuvos nacionalinį paviljoną XVI Venecijos architektūros bienalėje.