Naujos istorijos NDG ekspozicijoje. Kraštovaizdžio architektės Giedrės Laukaitytės-Malžinskienės ekskursija

NDG
2018 11 10

12:00

Lapkričio 10d., šeštadienį, 12 val. NDG prasidės ekskursijų ciklas, skirtas permąstyti ir naujai pažinti XX-XXI a. Lietuvos dailę ir jos reprezentaciją nuolatinėje Nacionalinės dailės galerijos ekspozicijoje.

Ekskursijas, kurios vyks lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais, ves įvairių profesijų žmonės: architektė, slam'eris, žurnalistas, istorikas, psichologė, lygių teisių kontrolierė, karininkas ir tiksliųjų mokslų atstovė. Gidai savo suformuotuose pasakojimuose išryškins šiandien aktualiausias temas, atsispindinčias meno kūriniuose.

Pirmąją ekskursiją "Keli urbanistiniu požiūriu aktualūs peizažai" ves kraštovaizdžio architektė, lektorė Giedrė Laukaitytė-Malžinskienė.

Vaizduojamojo meno ir kraštovaizdžio "skaitymuose" visada svarbus ne tik vizualus, bet ir kultūrinis subjekto ir objekto santykis. Šiandieniniai urbanistiniai procesai, vykstantys mieste, dažnai parodo, kad jo nesuvokiame kaip nedalomos visumos, turinčios vidinę dvasinę formą ir išorinį pavidalą. XX-XXI a. dailės ekspozicijos "kraštovaizdis" sukuria emocinio ir intelektinio ryšio su vieta patyrimo ir pažinimo lauką bei sąlygas urbanistiniu požiūriu aktualiai diskusijai. Ekskursijos metu lektorė Giedrė Laukaitytė-Malžinskienė kvies atkreipti dėmesį į urbanistikos ir vaizduojamojo meno prasmines sąveikas bei paraleles.

Renginys be registracijos, dalyvauti galite įsigiję galerijos bilietą.

Ekskursijų ciklą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.