Įtraukus judesio praktikų performansas „Kad ir kas buvo. Rankos, pečiai, veidas“

Įtraukus judesio praktikų performansas

 

Tikriausiai atėję į parodą dažnai sutelkiate visą savo dėmesį į ten eksponuojamus kūrinius, esate vedami savo akių ir galvoje kylančių minčių, tad retai susimąstote, kaip ir kur stovite, kaip jūsų kūnas patiria parodą ir juda galerijos erdvėje. O gal kartais eidami atbulomis net užkliudote kitus lankytojus ar netyčia atsitrenkiate į meno kūrinius, galerijos suolus, sienas, kampus.

Galerijų erdvės dažnai padeda užsimiršti, keliauti kitame laike ir erdvėje, visai pamirštant savo fizinį kūną. Nepaisant to, svarbu, kad tiek lankydamiesi parodose, tiek atlikdami kasdienius veiksmus būtume šiek tiek dėmesingesni savo kūnams - neleistume jiems bereikalingai įsitempti ar net susižeisti. Kad sugebėtume persikelti iš rutinos ir pamiršti nuovargį ne tik mintimis, o ir atpalaiduotu fiziniu kūnu.

Renginio metu atlikėjai Gabrielė Bagdonaitė, Viktoras Fedorenko, Saulė Noreikaitė pamėgins atkreipti dėmesį į fizinius kūnus - kokią atmintį jie atsineša, kaip ir kodėl juda parodos erdvėje, kaip mes galime juos įveiklinti, dėmesingai pasirūpinti būdami galerijos erdvėje ir už jos ribų. Nors laikas parodoje bus leidžiamas judant neįprastais būdais, atlikėjai stengsis atpalaiduoti mintis, kūną, pamiršti savaitės nuovargį ir nuoskaudas bei pasirengti lengvam, poilsio kupinam savaitgaliui. Atrasti jėgų semiantis įkvėpimo ne tik iš supančių meno kūrinių, o ir savo bei kitų erdvėje esančių kūnų.

Performanso metu dalyviai seks atlikėjų nurodymus, instrukcijas, galės užduoti rūpimus klausimus ir savo fiziniu kūnu įsitrauks į judesio patirtį parodoje. Rekomenduojame apsirengti laisvus, judesių nevaržančius drabužius bei avėti patogią avalynę.

Idėjos autorė - Saulė Noreikaitė. Menininkė jungia, derina ir tuo pačiu trina ribas tarp vizualaus meno ir šokio. Jos darbų formatu dažniausiai tampa dalyvaujamieji performansai ir / ar instaliacijos, videodarbai su performatyviais elementais, o kartais - instrukcijos, kaip atlikti darbą. Kūrybinėje praktikoje ir tyrimuose menininkė klausia, ką reiškia turėti kūną XXI a. Šokti pradėjusi nuo mažens, 2018 m. Noreikaitė įgijo vizualiųjų menų bakalauro laipsnį Hagos karališkoje meno akademijoje, 2022 m. baigė socialinės antropologijos magistro studijas Vytauto Didžiojo universitete.

Renginys nemokamas. Reikalinga išankstinė registracija: https://forms.office.com/r/cKX5x79maX

Pasistenkite atvykti keliomis minutėmis anksčiau - šeštadieniais NDG dirba nuo 11 val., tad įleidus dalyvius durys bus užrakinamos.

Renginys lydi Nacionalinėje dailės galerijoje iki spalio 2 d. veikiančią parodą "Patalai ir purslai. Laisvalaikis XX-XXI a. Lietuvos dailėje". Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iliustracija: Saulės Noreikaitės performansas "Kūno kultūra", Kauno galerijų savaitgalis, 2019. Andrėjos Tarandos nuotrauka.

NDG
2022 09 24

10:00

Dar du šeštadienius, rugsėjo 24 ir spalio 1 d., 10 val. NDG vyks menininkės Saulės Noreikaitės įtraukaus judesio praktikų performansai "Kad ir kas buvo. Rankos, pečiai, veidas".