2021 05 17
Pokalbių serija apie Aleksandros Kasubos kūrybą ir gyvenimą
19:00; 17:30  val.
Zoom; NDG auditorija

Gegužės 17, 20 ir 21 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje vyks viešų renginių ir susitikimų programa, lydinti Aleksandros Kasubos (1923-2019) retrospektyvą "Formuojant ateitį. Erdvinės Aleksandros Kasubos aplinkos".


Daugiau informacijos >
2021 06 02
Felicity D. Scott paskaita „ Savanoriškas primityvizmas“
19:00  val.
Zoom platforma

2021 birželio 2 d. 19 val. kviečiame į virtualią architektūros istorikės ir teoretikės Felicity D. Scott paskaitą " Savanoriškas primityvizmas".


Daugiau informacijos >
2021 07 22
Paskaita „Lietuviškojo etninio „tipo“ atvaizdas ir jo ištakos: Povilo Višinskio etnografinės fotografijos atvejis“
  val.

Liepos 22 d. 18 val.  NDG Auditorijoje vyks Adomo Narkevičiaus paskaita "Lietuviškojo etninio "tipo" atvaizdas ir jo ištakos: Povilo Višinskio etnografinės fotografijos atvejis"


Daugiau informacijos >
2021 09 30
Eijos-Liisos Ahtilos paskaita ir ekskursija po parodą - ATŠAUKTA
18.00  val.
NDG

DĖMESIO! RENGINYS DĖL AUTORĖS LIGOS ATŠAUKIAMAS.

 

Rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje viena žymiausių šiuolaikinių Suomijos menininkių Eija-Liisa Ahtila praves ekskursiją po savo parodą "Galimybė meilei". Vėliau NDG auditorijoje menininkė skaitys paskaitą apie savo pastarųjų metų kūrybą.


Daugiau informacijos >
2021 11 16
Aktualioji dailėtyra. Paskaitų ciklas
18:00  val.
NDG Auditorija

Aktualioji dailėtyra

Kiekvieną šio rudens antradienį Nacionalinėje dailės galerijoje - vieša paskaita iš ciklo "Aktualioji dailėtyra".


Daugiau informacijos >
2021 10 12
Vieša paskaita: „Apie ką tyli paveikslai: Lietuvos dailė 1939–1944 metais“
18:00  val.
NDG Auditorija

Spalio 12 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo "Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos" paskaita "Apie ką tyli paveikslai: Lietuvos dailė 1939-1944 metais".


Daugiau informacijos >
2021 10 19
Vieša paskaita: "Kovos dėl sovietinio paveldo: menininkai ir kultūros veikėjai kaip aktyvistai"
18:00  val.
NDG Auditorija

Spalio 19 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo "Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos" Linos Michelkevičės paskaita "Kovos dėl sovietinio paveldo: menininkai ir kultūros veikėjai kaip aktyvistai".


Daugiau informacijos >
2021 10 26
Vieša paskaita: "XVII ir XVIII a. Vilniaus rūmai ir parkai"
18:00  val.
NDG Auditorija

Spalio 26 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo "Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos" doc. dr. Birutės Rūtos Vitkauskienės paskaita "XVII ir XVIII a. Vilniaus rūmai ir parkai".


Daugiau informacijos >
2021 11 09
Vieša paskaita: "Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos"
18:00  val.
NDG Auditorija

Lapkričio 9 d., 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo "Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos"  dr. Karolinos Jakaitės paskaita "Personifikuotos Lietuvos dizaino istorijos".


Daugiau informacijos >
2021 11 16
Vieša paskaita: "Ar turėjome Lietuvoje Da Vinčį? Vakarų Europos dailė Lietuvos dvaruose"
18:00  val.
NDG Auditorija

Lapkričio 16  d., 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo "Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos"  dr. Aistės Bibirytės-Mackevičiernės paskaita "Ar turėjome Lietuvoje Da Vinčį? Vakarų Europos dailė Lietuvos dvaruose".


Daugiau informacijos >
2021 11 30
Vieša paskaita: "Lietuvos naujoji dailė – ar tai avangardas?"
18:00  val.
NDG Auditorija

Lapkričio 30  d., 18 val. NDG auditorijoje vyks viešų paskaitų ciklo "Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos"  doc. dr. Lolitos Jablonskienės paskaita "Lietuvos naujoji dailė - ar tai avangardas?".


Daugiau informacijos >

Iliustracija. Felicity D. Scott paskaita

Architektūros istorikė ir teoretikė Felicity D. Scott pristatys XX a. 7 dešimtmečio pabaigoje Šaurės Kalifornijoje, JAV, veikusias "Atviros Žemės" (Open Land) komunas. Didžiausias dėmesys bus kreipiamas į vadinamuosius "kodų karus", kilusius tarp valstybės ir šių atskalūniškų bandymų atsisakyti privačios nuosavybės teisių, normatyvinių gyvenimo formų bei kitų modernybės ir kapitalizmo spąstų.
Kas motyvavo šio atgal-į-žemę (back-to-the-land) judėjimo siekį atverti teritoriją visiems, panorėjusiems ten įsikurti? Kodėl būsto, higienos, žemdirbystės, medicinos ir edukacijos srityse jie pasitelkė "savanorišką primityvizmą", kurį suvokė kaip rūpesčio savimi ir žeme etiką? Ir kodėl valstybės reakcija į juos buvo tokia smarki? Nepaisant problemiškų susitapatinimo su kitoniškumu formų ir nevienareikšmio politinio subjektų statuso "už įstatymo ribų" esančioje teritorijoje, toks kontraelgesys (ir kontraarchitektūra), pasak Scott, identifikavo esminius vis labiau administruojamos aplinkos kontūrus. Jų nepaklusnumas tapo biopolitinio valdymo aparato atmetimo būdu.
Felicity D. Scott yra architektūros profesorė Kolumbijos universitete Niujorke, Architektūros (istorijos ir teorijos) doktorantūros programos direktorė ir viena iš Kritinės, kuratorinės ir konceptualios architektūros praktikos (CCCP) programos vadovių. Ji yra daugybės straipsnių autorė, antologijų sudarytoja, taip pat parašė tokias knygas kaip "Architecture or Techno-Utopia: Politics After Modernism" (MIT Press, 2007 m.), "Outlaw Territories: Environments of Insecurity/Architectures of Counter-Insurgencyׅ (Zone Books, 2016) ir "Disorientations: Bernard Rudofsky in the Empire of Signs" (Sternberg Press, 2016) autorė ir viena iš architektūrai, menui, medijoms ir politikai skirto žurnalo "Grey Room" steigėjų.
Renginį moderuos meno istorikė ir kuratorė Inesa Brašiškė, tyrinėjanti pokarinį Europos ir JAV meną bei avangardinį kiną.
Renginys vyks anglų kalba.
Susitikimo vieta: